phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

REKORD W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

REKORD W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ PRZEZ JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ OSÓB.

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku, na podstawie zawartego porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłącza się do wspólnego bicia rekordu. Tegoroczna akcja bicia rekordu była prowadzona w kilkuset miastach Polski, w tym także w Piątnicy. W naszej miejscowości akcja odbywała się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, a jej koordynatorami byli druhny i druhowie z OSP w Piątnicy. Poza nimi, w biciu rekordu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Piątnica.

 ,,Gdyby mieszkańcy naszej Gminy posiadali większą wiedzę i potrafili udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to na pewno nie jedne życie. Ogromna liczba ludzi ginie tylko dlatego, że wciąż jest zbyt mała wiedza społeczeństwa na temat ratowania innych. Dlatego też postanowiliśmy przystąpić do rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób."- mówi Antoni Włodkowski Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Piątnicy.

We wspólnym ustanowieniu rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej chętnie wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy. Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2017 roku w godz. 12:00 – 12:30 i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Szczególne podziękowania, kierujemy do Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Nadzieja, którzy wypożyczyli fantomy szkoleniowe.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020