phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Nowe środki dla OSP

12 lipca 2018 r. odbyło się zebranie strażaków ochotników z Gminy Piątnica organizatorem spotkanie był  Zarząd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Piątnicy. Zebraniu przewodniczył prezes zarządu Krzysztof Ryszard Kozicki. Na zebraniu obecni byli prezesi, naczelnicy, konserwatorzy oraz przedstawiciele  z prawie wszystkich jednostek OSP w Gminie Piątnica. Druhny i druhowie  nakreślili cele i priorytety na nadchodzące miesiące.

Podczas spotkania poruszono temat nowego samochodu średniego dla jednostki OSP Jeziorko na, który uzyskano dofinasowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 300 tys. zł., KSRG 100 tys. zł brakujące środki pochodzić będą z budżetu Gminy Piątnica, całkowity kosz nowego samochodu to 800 tys. zł.  

 W trakcie zebranie poruszano tematy nowego sprzętu dla pozostałych strażaków oraz  złożonych wioskach, projektach na pozyskanie funduszy dla jednostek. Prezesi  z poszczególnych jednostek przedstawili informacje o pozyskiwanych dotychczas środkach i planach na najbliższe tygodnie. Łączna kwota pozyskanych środków samodzielnie przez jednostki OSP to ponad 200 tys. a kilkanaście wniosków czeka jeszcze na rozpatrzenie na sumę około 40 000 zł. Prawie każdy  z wniosków wymaga wkładu własnego, który zostanie sfinansowany z budżetu Gminy Piątnica.

 W spotkaniu udział wziął Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży  st. bryg. Dionizy Krzyna, który przedstawił informacje o najbliższych szkoleniach dla strażaków ochotników, przybliżył temat zbliżającego się naboru wniosków do Ministerstwa Sprawiedliwości  o udzielenie dotacji na zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, tj. defibrylatorów, toreb ratowniczych lub innego sprzętu, z wyłączeniem pojazdów.

Spotkanie było także okazją do podziękowania dla wszystkich jednostek, które pomagały w organizacji różnych wydarzeń, które odbywały się na terenie  gminy.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020