phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Informacja ze spotkania w sprawie gazyfikacji.

We wtorek 25 września 2018 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Gminy Piątnica z miejscowości: Piątnica Poduchowna, Czarnocin, Piątnica Włościańska, Kalinowo, Drozdowo, Niewodowo, Elżbiecin z udziałem władz gminy oraz przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa.

Spotkanie poświęcone było planom rozwojowym spółki i związaną z tym kwestią planowanej rozbudowy sieci gazowej w tych rejonach gminy, które do tej pory nie posiadały przyłączy gazowych. Sprawa ta jest o tyle istotna, szczególnie dla miejscowości, w których przebiega sieć gazowa, gdyż wiąże się z ewentualną decyzją właścicieli budynków mieszkalnych o zmianie sposobu ogrzewania i przejściem na ekologiczne systemy grzewcze. O bezpośrednim związku jakości powietrza z rodzajem i sposobem ogrzewania gospodarstw domowych, jak również o możliwości skorzystania z rządowego Programu CZYSTE POWIETRZE mówił m.in. Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Ryszard Kozicki, który rozpoczął spotkanie.

W dalszej części przedstawiciel spółki gazowniczej przedstawili mieszkańcom prezentację omawiającą aspekty techniczne i finansowe związane z budową linii zasilających (magistrali gazowniczych) oraz przyłączy gazowych. Po zakończeniu prezentacji zaproszeni mieszkańcy mogli zadawać pytania, które w większości dotyczyły czasu, oczekiwania na realizację inwestycji oraz konieczności dopasowania w czasie z punktu widzenia obowiązków ustawowych, które obligują posiadaczy tradycyjnych kotłów węglowych do zmiany sposobu ogrzewania.

Po spotkaniu zainteresowane osoby mogły pobrać przygotowane przez przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa ankiety, które po wypełnieniu będzie można złożyć w Urzędzie Gminy Piątnica. Informacje pozyskane z ankiet, a dotyczące potencjalnej liczny mieszkańców zainteresowanych podłączeniem budynków do sieci gazowej, posłużą przedsiębiorstwu do sporządzenia szczegółowych planów rozbudowy infrastruktury gazowej.

Więcej informacji można uzyskać

 1. możliwości podłączenia do sieci gazowej: psgaz.pl/kontakt_do-nas
 2. Program CZYSTE POWIETRZE: wfosigw.bialystok.pl
Załączniki do pobrania:

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020