phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

      Gminne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe zapisały się w naszą tradycję. W tym roku jednak obchodziliśmy tę znamienitą rocznicę w sposób  szczególny. Minęło równo 100 lat od powstania II Rzeczpospolitej Polskiej, państwa zmartwychwstałego po 123 latach niebytu.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu, lokalnych stowarzyszeń, nauczyciele i uczniowie gminnych szkół oraz mieszkańcy gminy. Ceremonię uświetniły poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Piątnicy Poduchownej została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Następnie zebrani zgromadzili się przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy, gdzie Wójt Gminy Piątnica – Krzysztof Ryszard Kozicki, wygłosił przemówienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po wysłuchaniu wystąpienia młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zaprezentowała krótkie, ale jakże wymowne, widowisko artystyczne, wpisujące się doskonale w atmosferę tego wyjątkowego dnia. Finalnym momentem spotkania było oddanie czci wszystkim walczącym o Niepodległą Polskę - przybyłe na jubileusz delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

     Drugą część obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie stanowił IV Rodzinny Turniej Strzelecki  „10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny”. Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli Wójt Gminy Piątnica, Grupa Inicjatywn, Fundacja „Sztuk i Dialogu” z Jedwabnego oraz Fundacja „Sigittarius” z Piątnicy. Zawody strzeleckie zostały zrealizowane w ramach grantu ,,Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W radosnej atmosferze sportowej rywalizacji, przy ciepłym posiłku przygotowanym przez  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica całe rodziny spędziły świąteczne popołudnie. Na terenie Fortu III w Piątnicy w trakcie trwania rodzinnych zawodów stanął mobilny punkt poboru krwi. Chętnych do oddania krwi nie brakowało, właściwie przez cały czas do końca imprezy ustawiała się kolejka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji wydarzeń patriotycznych w naszej Gminie, a w szczególności młodzieży, która w tak piękny sposób zamanifestowała patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

 

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020