phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Pobiegli Tropem Wilczym, czyli bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz 5 w naszej gminie odbył się największy bieg pamięci w Polsce. To VII edycja Biegu Tropem Wilczymy. Bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych frekwencja dopisała i  w biegu wzięło udział ponad 500 uczestników.  Bieg odbył się w 3 kategoriach: bieg rodzinny, open kobiety i mężczyźni oraz kategoria strażacy i mundurowi.

Podczas imprezy sportowej można było odwiedzić stoiska partnerów gminy. Stoisko, na którym uczestnicy mogli dotknąć oraz przymierzyć  akcesoria wojskowe przygotowane zostało przez 13 batalion lekkiej piechoty oraz Ochotniczych Form Służby Wojskowej w Łomży. Grupa airsoftowa Vesper przygotowała strzelnicę dla najmłodszych. Zainteresowaniem cieszył się również wszędołaz Sherp. Na uczestników czekała rozgrzewająca grochówka i ciepłe napoje.

Wyniki:

 Bieg Rodzinny (dzieci do 12 roku życia)

 dziewczęta:

 1. Amelia Narewska
 2. Amelia Ferenc
 3. Małgorzata Piszczatowska

 chłopcy:

 1. Bartosz Lewański
 2. Hubert Popkowski
 3. Adrian Chrzanowski

 Bieg Open

 kobiety:

 1. Sylwia Czartoryska
 2. Marta Borkowska
 3. Izabela Zaczek

 mężczyźni:

 1. Paweł Grygo
 2. Damian Kwiatkowski
 3. Michał Chojnowski

 Bieg służb mundurowych:

 kobiety:

 1. Hanna Kobrzyńska
 2. Natalia Gacioch
 3. Katarzyna Polit

mężczyźni:

 1. Adam Szydlik
 2. Karol Kaczkowski
 3. Bartek Ciuchnicki

 

- Bieg Tropem Wilczym jest okazją do wspólnie spędzonego czasu nie tylko społeczności naszej gminy. Kultywowanie aktywnej rozrywki połączonej z hołdem dla bohaterów są bardzo dobrymi wartościami, które wprowadził Wójt Krzysztof Ryszard Kozicki - za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękuję uczestnikom za tak liczne przybycie i mam nadzieję,  że za rok spotkamy się jeszcze w większym gronie – podsumował Wójt Artur Wierzbowski.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020