phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Gmina
Wyszukuj

Otwarte Strefy Aktywnosci w Gminie Piątnica

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gmina Piątnica dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Kultury Fizycznej – Program rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018 zrealizowała inwestycję obejmującą budowę Otwartych Stref Aktywności w pięciu miejscowościach: Dobrzyjałowie, Górkach-Sypniewo, Kisielnicy, Olszynach i Piątnicy Włościańskiej na łączną kwotę: 205 656,00. Dofinansowanie wynosi do 50% wartości inwestycji.

Otwarta Strefa Aktywności to:

- siłownia plenerowa wyposażona w urządzenia takie jak: twister, surfer, urządzenie do wyciskania, masażer pleców, koła Tai Chi, orbitrek, biegacz, jeździec, narciarz i rower;

- strefa relaksu wyposażona w: 4 ławki, stół do gry w szachy, stół do ping ponga, piłkarzyki.

 

Zarówno wybór lokalizacji jak również dobór urządzeń nie jest przypadkowy. Otwarte Strefy Aktywności to doskonałe miejsce do pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych o wielofunkcyjnym sportowo-rekreacyjnym charakterze. Zlokalizowane są one przy szkołach lub miejscach ogólnodostępnych dla wszystkich mieszkańców (fort w Piątnicy Włościańskiej i Dzienny Dom Pobytu Senior WIGOR w Górkach – Sypniewo). Dzięki temu szybko i łatwo można tam dotrzeć aby móc aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu.

Bogato wyposażone siłownie plenerowe i strefy relaksu sprawiają, że z urządzeń łatwo, przyjemnie, bezpiecznie i nieodpłatnie wszyscy mogą korzystać. Zamontowane urządzenia są bowiem bezobsługowe, bezpieczne, wykonane z trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia materiałów i dostosowane do korzystania przez osoby w różnym wieku.

Zachęcamy wszystkich do atrakcyjnego i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020