phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia
Wyszukuj

Finał projektu pn. „Podróże po kulturze – historia, tradycja, sztuka”

W piątkowy wieczór w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy odbył się finał projektu pn. „Podróże po kulturze – historia, tradycja, sztuka” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w okresie III-XII 2019 r. Wydarzenie zorganizowano w celu podsumowania wszystkich działania związane z przygotowaniem i realizacją projektu.

Projekt „Podróże po kulturze – historia, tradycja, sztuka” dofinansowany jest ze środkówMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna 2019. Realizowany był w okresie marzec – grudzień 2019 roku. W ramach projektu odbyły się trzy wyjazdy tematyczne do miejsc oferujących wydarzenia kulturalne prezentowane na wysokim poziomie artystycznym, muzeów i miejsc o wysokim znaczeniu historycznym, a także warsztaty teatralne dladorosłych.

Pierwszy wyjazd - 24 maja 2019 r. pn. ,,Tam gdzie wschodzi kultura”.Wyjazd kierowany był do starszej młodzieży, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie oraz seniorów i osób dorosłych z terenu Gminy Piątnica. Program obejmował odwiedzenie niektórych ważnych instytucji kultury znajdujących się w Białymstoku i Wasilkowie.

Drugi wyjazd - 31 maja – 02 czerwca 2019 r. pn. „X muza” Podczas trzydniowej wyprawy dzieci i młodzież z terenu Gminy Piątnica odwiedziła największe atrakcje kulturalne i miejsca historyczne znajdujące się w Łodzi, Maurzycach i Nieborowie.

Trzeci wyjazd - 20 – 22 września 2019 r. pt. „Spichlerz kultury, sztuki i historii”. W trzydniowej eskapadzie po ziemi lubelskiej udział wzięła starsza młodzież, seniorzy oraz osobydorosłe z terenu Gminy Piątnica. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili wiele znaczących instytucji kulturalnych i perełek turystycznych znajdujących się w Lublinie, Kozłówce i Kazimierzu Dolnym.

Warsztaty teatralne grupy dorosłej – XI-XII 2019 r. W ramach działań projektowych do życia została powołana dwunastoosobowa grupa teatralna składająca się z dorosłych uczestników projektu, która pod okiem zawodowego aktora m.in. TeatruLalki i Aktora w Łomży - Pana Tomasza Rynkowskiego, poznawała tajniki i uroki zawodu aktora. Owocem tych spotkań jest scenka kabaretowa pt. „PLOTKI, DZIADEK I ŚW. PAMIĘCI JEGOMAŁŻONKA”.

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020