phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia
Wyszukuj

Korowód Bożonarodzeniowy w Piątnicy

W Gminie Piątnica po raz pierwszy odbył się korowód bożonarodzeniowy – wydarzenie mające na celu kultywowanie lokalnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania z uczniami i mieszkańcami gminy Piątnica w Parku przy Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Na uroczystościy nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Składaniu życzeń przez zgromadzonych mieszkańców towarzyszyła oprawa artystyczna przygotowana przez uczniów gminnych szkół z Dobrzyjałowa, Piątnicy, Jeziorka, Rakowa – Boginie oraz Zespół Seniorów Piątniczanie.

Podczas organizowanego spotkania z mieszkańcami został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsza Piątnicką Gwiazdę Betlejemską. W konkursie wzięło udział 18 grup. Prace wyróżniały się techniką zdobień oraz pomysłowością autorów. Jury w składzie: Wójt Artur Wierzbowski, dyrektor CUS Agnieszka Filipkowska oraz św. Mikołaj oceniało prace konkursowe pod względem zgodności z tradycją, samodzielności oraz pomysłowości. Pierwsze miejsce zajęła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Drozdowa w składzie: Amelia Cieśnicka i Dominika Nikonowicz. Drugie miejsce zajęli: Zuzanna Tońska, Marcel Dębowski, Szymon Sakowski i Miłosz Pyć z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy oraz trzecie miejsce zajął Jakub Konopka ze Szkoły Podstawowej z Dobrzyjałowa.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych prac i dziękujemy zarówno nauczycielom jak i rodzicom w zaangażowanie w konkurs.

Atmosferę świąteczną podkreślała obecność Mikołaja oraz Mikołajek, którzy rozdawali słodycze, jabłka i ciepłą herbatę.

Miejsce wydarzenia również nie było przypadkowe: po raz pierwszy w naszej gminie pojawiły się dekoracje świetlne: piękna choinka wraz z ozdobami na słupach oświetleniowych, które zostały zakupione przy wsparciu lokalnych firm i instytucji.

Dziękujemy firmom: OSM Piątnica, PHU Zalewski, Hexa Bank Spółdzielczy, Lewiarz Development Jarosław Lewiarz, PBK S.A., Uniglass Polska S.A., Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A., Jędrusiowa Dolina Sale konferencyjno-bankietowe, Wojciech Skrodzki.

Korowód Bożonarodzeniowy przyczynił się również do realizacji Planu Komunikacji Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi” na 2019 rok  oraz  wpisuje się w Kampanię promocyjną dotyczącą wdrażania LSR.

 

 

 

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020