phonelink_ring tel. 86 216 24 76
Czynne: Pon. - Pt. 7.30 - 15.30
settings_brightness
Wielkość tekstu:
 • a
 • a
 • a
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
Wyszukuj

Biebrzański Park Narodowy wciąż płonie, a nasi strażacy na linii ognia

Do akcji dołączyli nasi dzielni druhowie strażacy jednostek KSRG OSP Jeziorko oraz OSP Nowy Cydzyn. Oprócz wsparcia osobowego – 8 druhów strażaków do gaszenia pożaru został wykorzystany wóz bojowy oraz specjalistyczny pojazd terenowy SHERP, wszędołaz który bez trudu porusza się po terenie, pokonując przeszkody. Pojazd służy do przewozu strażaków, motopomp i węzłów w trudno dostępne miejsca.

Pojazd do bezpłatnego użyczenia przekazała firma Sherp Partner Spółka z o.o dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Cydzynie. Ma on służyć do przeprowadzenia akcji ratowniczo-poszukiwawczych, organizacyjnych bądź koordynowanych przez jednostki m.in. Państwowej Straży Pożarnej oraz na polecenie Wójta Gminy Piątnica.

Na miejscu w dniu wczorajszym był obecny również Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski celem uzyskania informacji o potrzebach naszych strażaków oraz ewentualnym wsparciu. Uczestniczący w akcji druhowie  są w pełni wyposażeni, jedyne czego potrzebowali to były łóżka polowe, które zostały im dowiezione. Mamy nadzieję, że szybko i bezpiecznie wrócą do domu.

 

Jest to już  piąta doba gaszenia pożaru bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym. Nadal ma być kontynuowana akcja, która sprawdziła się dzień wcześniej, z wykorzystaniem do zrzutów wody samolotów gaśniczych, śmigłowca i dogaszaniem tych miejsc z ziemi. Zdaniem strażaków i pracowników parku narodowego zniszczony przez pożar jest teren o powierzchni ok. 6 tys. ha.

W gaszeniu pożaru bierze udział kilkaset osób, w tym blisko 400 strażaków zawodowych i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, żołnierzy WOT, służby parku narodowego oraz leśnicy, wspierani m.in. przez policję, służbę graniczną czy okolicznych mieszkańców.

 

Fundusze Europejskie

 • ugpiatnica@gminapiatnica.pl
 • 86 216 24 76
 • 86 218 24 56

  • Numer konta do wpłat:
  • Hexa Bank Spółdzielczy
   68 8762 0009 0000 1270 2000 0020