Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Mieszkańcu – bądź na bieżąco – skorzystaj z aplikacji LUPE

Mieszkańcu – bądź na bieżąco – skorzystaj z aplikacji LUPE

Mieszkańcu – bądź na bieżąco – skorzystaj z aplikacji LUPE

Aplikacja LUPE Plakat

Aplikacja Lupe zapewnia prostą, dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a Gminą.

Jako mieszkaniec Gminy Piątnica dzięki Lupe możesz:

– zgłaszać różne problemy, takie jak: awarie, dziury w drogach, złą organizację ruchu i inne
– otrzymywać natychmiastowe informacje o ważnych sprawach i wydarzeniach
– otrzymywać powiadomienia o odbiorze odpadów

Z Lupe można korzystać na komputerze:

lupe.gminapiatnica.pl

albo na telefonie lub tablecie:

darmowa aplikacja: Lupe BIT S.A.
w sklepie Google Play (Android) – pobierz
oraz App Store (IOS) – pobierz

Zapraszamy do pobierania aplikacji i korzystania z niej na co dzień.

Instrukcja korzystania z LUPE

Krok 1: POBIERZ APLIKACJĘ NA TELEFON LUB KORZYSTAJ POPRZEZ STRONĘ WWW

System dostępny jest pod adresem:

www.lupe.gminapiatnica.pl

Aby pobrać aplikację na urządzenia mobilne ? wersja na Androida lub IOS, należy wyszukać aplikację ? ?Lupe BIT S.A.?

Link do pobrania aplikacji na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bitsa.lupe2
Link do pobrania aplikacji na IOS: https://apps.apple.com/pl/app/lupe/id1417795087?l=pl

Krok 2: LOGOWANIE

Do lupe.gminapiatnica.pl zalogujesz się używając danych logowania Facebooka lub konta Google. Do aplikacji wejść można jako użytkownik niezalogowany (Wejdź jako Gość) lub poprzez założenie konta w systemie.

Aby założyć konto należy:

wejść na stronę: https://lupe.gminapiatnica.pl, lub użyć przycisku REJESTRACJA w aplikacji mobilnej (w aplikacji mobilnej należy wybrać gminę ? Gmina Piątnica)

Następnie należy Wypełnić pola formularza rejestracyjnego, po którym pojawi się komunikat o wysłaniu na wskazany adres e-mail linku aktywacyjnego, który należy potwierdzić.

Krok 3: Dodawanie ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia można dodawać zarówno przez aplikację jak i witrynę WWW. Aby wysłać nowe zgłoszenie przez witrynę WWW należy:

– wybrać opcję  ?Dodaj Zgłoszenie? znajdującą się w górnym menu, lub
– kliknąć znak + znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu, lub
– kliknąć: https://lupe.gminapiatnica.pl/mcity/incidents/add-problem

Następnie należy uzupełnić pola formularza:

1) Adres ? należy zaznaczyć na mapie adres zdarzenia lub w urządzeniu mobilnym włączyć funkcję geolokalizacji, która automatycznie wczyta adres, w którym aktualnie się znajduje telefon.
2) Kategoria ? należy wybrać z listy rozwijanej odpowiedni rodzaj zdarzenia. Jeśli brak jest odpowiedniej kategorii należy wybrać ? ?Inne?,
3) Opis ? należy opisać szczegóły zgłoszenia,
4) Dodaj załącznik ? jest to pole opcjonalne, które umożliwia dodanie zdjęcia do zgłoszenia. (obrazy w formatach: jpg, jpeg, png i gif)

W celu potwierdzenia formularza zgłoszenia należy nacisnąć przycisk – ?ZGŁOŚ?. Zgłoszenie pojawi się na liście dopiero po zatwierdzeniu przez Administratora.

Aplikacja działa tylko na terenie Gminy Piątnica. Zgłoszenia z terenu innych gmin lub powiatu nie będą rozpatrywane. Dodatkowo zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

Funkcja ?Harmonogram Odbioru Odpadów?

Funkcja dostępna jest wyłącznie dla użytkownika zalogowanego. Polega ona na udostępnianiu w aplikacji mobilnej informacji na temat harmonogramu odbioru odpadów w konkretnych punktach adresowych wraz z  powiadomieniami o ich odbiorze.

Aby uruchomić funkcję Harmonogram Odbioru Odpadów należy w ?Ustawieniach aplikacji? wybrać ?Odbiór odpadów? i w polu ?Dodaj nowy? wybrać adres lub kilka adresów nieruchomości, których harmonogram ma dotyczyć. Po wyborze należy zapisać dane poprzez naciśniecie ikonki dyskietki w prawnym górnym rogu.

Po prawidłowo zapisach adresach w menu aplikacji w ?Odbiór odpadów?- pojawi się kalendarz z datami odbiorów odpadów pod dany adres z podziałem na konkretne frakcje (Papier i szkło, Zmieszane i BIO, Metale i tworzywa sztuczne).

Dodatkowo użytkownik może w ustawieniach określić, kiedy chce otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się terminie odbioru odpadów (np. 1 dzień przed o godzinie 13). Otrzyma wówczas komunikat/powiadomienie na telefon.

Włączanie opcji ?Komunikatów?

System pozwala na publikację komunikatów oraz powiadomień wysyłanych przez Urząd i  jednostki gminne na urządzeniach mobilnych z obszaru gminy. Jeśli chcą Państwo otrzymywać na swoją komórkę ważne informacje należy w zakładce ?Ustawienia? wybrać opcje ?Powiadomienia?, a następnie wybrać właściwą dla siebie kategorię powiadomienia. Aby być zawsze na bieżąco, zachęcamy do korzystania z opcji powiadomień na komórkę!

Ostatnie wpisy

Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie”

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie serdecznie zaprasza na Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Wydarzenie odbędzie się 8-9 października 2022 r. na terenach wystawowych PODR Szepietowo. Targi Ogrodnicze są świetną okazją do zakupów, spotkań z ekspertami

Czytaj więcej »