Gmina Piątnica otrzymała dofinansowanie w ramach Programu „EkoŹródełko – dla zdrowia i środowiska”. Środki z programu zostaną przeznaczone na zakup i instalację urządzenia umożliwiającego dostęp do wody pitnej tzw. poidełka podłączanego do sieci wodociągowej oraz działania edukacyjne w postaci zajęć lekcyjnych o tematyce dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych (woda alternatywą dla słodkich i kolorowych napojów),
a także w temacie ograniczania zużycia plastiku pochodzącego z napojów butelkowanych. Poniżej lista placówek, które otrzymały dofinansowanie:
Placówka | Wartość zadania | Dofinansowanie | Wkład własny |
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobrzyjałowie | 6.000,00 zł | 4.200,00 zł | 1.800,00 zł |
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy | 6.000,00 zł | 4.200,00 zł | 1.800,00 zł |
Łącznie: | 12.000,00 zł | 8.400,00 zł | 3.600,00 zł |
Zadanie dofinansowane jest ze środków WFOŚiGW w Białymstoku.


