Pojemnik na elektrośmieci

Na placu Urzędu Gminy Piątnica, za budynkiem pojawił się pojemnik do elektrośmieci.

?? do pojemnika należy wrzucać drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Mniejsze elektroodpady takie jak np. telefony komórkowe, komputery i podzespoły, narzędzia elektryczne,radia, suszarki i inny drobny sprzęt agd i rtv mogą być wyrzucane do zielonego kontenera na elektrośmieci ustawionego za budynkiem Urzędu Gminy Piątnica. To nowy rodzaj pojemnika, który uzupełnia system selektywnej zbiórki odpadów w Gminie w ramach PSZOK-u. Mieszkańcy Gminy Piątnica będą teraz mogli jeszcze łatwiej pozbyć się starego, zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera szkodliwe substancje, które mogą stanowić znaczne zagrożenie zdrowotnie i negatywnie wpłynąć na stan środowiska.

DROGI MIESZKAŃCU!! SZANUJ ŚRODOWISKO!!