Dofinansowanie dla mieszkańców do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii

Kwota dofinansowania

Szanowni Państwo,
Informujemy, że projekt ?Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Piątnica” złożony w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 został skierowany do dofinansowania.
Projekt swoim zakresem obejmuje:

1. Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych (tzw. instalacje hybrydowe) – 17 kpl
2. Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych – 48 szt.

Szacunkowy koszt projektu to około 2 mln zł, z tego uzyskane dofinansowanie wynosi 1 397 530,76 zł.
Instalacje zostaną dofinansowane w max. 70%.

Informujemy, iż po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu zostanie wszczęta procedura rekrutacyjna. Regulamin dotyczący otrzymania dofinansowania do instalacji wraz z pozostałą dokumentacją zostanie opublikowana na stronie internetowej www.gminapiatnica.pl do końca stycznia 2022 roku.