Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie ? Mieszkańcu nie bądź obojętny!

Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie ? Mieszkańcu nie bądź obojętny!

Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie ? Mieszkańcu nie bądź obojętny!

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Urząd Gminy wraz z jednostkami organizacyjnymi, szkołami oraz jednostkami OSP Gminy Piątnica organizuje zbiórkę rzeczy i artykułów spożywczych dla uchodźców z terenów objętych wojną na Ukrainie.

Uwaga! Pomoc pilnie potrzebna!

 

 • Materace, łóżka polowe
 • pościel
 • koce, śpiwory
 • środki opatrunkowe
 • środki higieniczne, pieluchy
 • artykuły dla dzieci
 • leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, opatrunki, leki uspokajające dla dzieci i dorosłych, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji ran, leki na zatrucia
 • odzież przeciwdeszczowa, odzież ciepła oraz termiczna, bielizna NOWE
 • ręczniki papierowe
 • świece, baterie, zapalniczki
 • sprzęt krótkofalarski
 • potrzebna jest także żywność, ale tylko ta długoterminowa– jak makaron, ryż, konserwy itp., żywność dla dzieci- mleka modyfikowane, kaszki, dania w słoiczkach itp. oraz woda

Dodatkowo mieszkańcy miast partnerskich Miasta Łomży na Ukrainie zgłosili zapotrzebowanie na:

 • łóżka polowe składane ? kilkadziesiąt sztuk
 • materace, śpiwory, koce, karimaty, maty? kilkaset sztuk
 • apteczki medyczne z wyposażeniem dla medyków ? kilkadziesiąt sztuk
 • indywidulane apteczki wojskowe ? 1500 sztuk
 • zestaw felczera ? 20 sztuk
 • generator, który wytwarza energię elektryczną i jest zasilany olejem napędowym 160-200 kW- 1.

Miejsce zbiórki:

 • Gminna Hala Sportowa w Piątnicy, ul. Szkolna 29: 26.02.2022 ? godz. 17.00-22.00) pozostałe dni od 8.00 do 22.00
 • Szkoły Podstawowe Gminy Piątnica w Piątnicy, Jeziorku, Drozdowie, Kisielnicy, Dobrzyjałowie, Rakowie-Boginiach, Olszynach (w godzinach pracy szkół)
 • Urząd Gminy Piątnica (w godzinach pracy urzędu)

Zbieramy listę osób chętnych do przyjęcia uchodźców w swoim domu

W związku z dużą liczbą uchodźców potrzebujących pomocy i dachu nad głową oraz licznymi zapytaniami naszych mieszkańców, poszukujemy osób które byłyby skłonne do udzielenia pomocy w postaci przyjęcia uchodźców pod swój dach.

Zgłoszenia na adres mailowy pomocdlaukrainy@gminapiatnica.pl lub do osoby odpowiedzialnej: Agnieszka Filipkowska 662 328 616.

Zbiórka pieniędzy

W związku z tragicznymi wydarzeniami Urząd Gminy Piątnica organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej, leków, apteczek, materacy, łóżek przenośnych oraz innych niezbędnych przedmiotów.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ky3emj

Koordynator akcji z ramienia urzędu: Monika Orłowska m.orlowska@gminapiatnica.pl

Tel. 789 286 136

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »