Szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie- akcja wiosenna 2022 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zawiadamia, że w planowanym terminie 04.04.2022 r. ? 06.04.2022 r. na całym obszarze powiatu łomżyńskiego będą prowadzone ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

W okresie 2 tygodni od wyłożenia szczepionki wskazane jest zachowanie szczególnej spokoju w lasach i łowiskach oraz obowiązuje zakaz wolnego puszczania psów i kotów jako zwierząt konkurencyjnych do zjedzenia przynęty ze szczepionką. W przypadku kontaktu zwierząt domowych i gospodarskich z przynętami należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.  Więcej informacji znajda państwo w ulotce informacyjnej.

Prosimy o pomoc w skutecznym przeprowadzeniu akcji zwalczania wścieklizny.