Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

PRZEWODNIK PO RYNKU PRODUKTÓW REGIONALNYCH – poradnik dla zamawiającego

PRZEWODNIK PO RYNKU PRODUKTÓW REGIONALNYCH – poradnik dla zamawiającego

PRZEWODNIK PO RYNKU PRODUKTÓW REGIONALNYCH – poradnik dla zamawiającego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi szereg działań o charakterze informacyjno-promocyjnym dotyczących polskiej żywności wysokiej jakości. Są to m.in. działania w obszarze żywności wytwarzanej w ramach systemów jakości, a także mające na celu kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku polskiej żywności.

MRiRW wspólnie z Urzędem Zamówień Publicznych opracowało „Przewodnik po rynku produktów ekologicznych – poradnik dla zamawiającego”. Przewodnik ten został przygotowany w celu przybliżenia obecnie obowiązujących rozwiązań dotyczących możliwości, zasad i warunków zamawiania produktów rolnictwa ekologicznego w ramach realizowanych zamówień publicznych.

Przewodnik ma na celu dostarczenie wiedzy potencjalnym zamawiającym, odnośnie sposobów rozpoznawania produktów ekologicznych i szczegółowych rozwiązań w zakresie znakowania, zasad wykorzystywania nazwy „ekologiczny”, „biologiczny” i „organiczny”, a także sposobów i możliwości weryfikacji certyfikatów dla tych produktów.

Załącznik:

Ostatnie wpisy

Uwaga wścieklizna!

W Polsce szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają wszystkie psy bez wyjątków. Na właścicieli narzuca ten obowiązek art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. W związku ze stałym

Czytaj więcej »

Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Czytanie jest THE BEST”

Konkurs adresowany jest  do uczniów wszystkich typów szkół województwa podlaskiego. Odbędzie się już po raz siódmy.Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpi pod koniec maja podczas imprezy inaugurującej akcję Rozczytane Podlaskie. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w najpierw

Czytaj więcej »