Kolejna droga oficjalnie otwarta

Oficjalnie otwarto drogę gminną nr 104 529 B Jurzec – Dobrzyjałowo- Cydzyn na odcinku Nowy Cydzyn – Budy Mikołajka (od skrzyżowania dróg gminnych do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1915 B).

Roboty były przeprowadzone na odcinku o długości 2 424,89 m i swoim zakresem obejmowały:

• nawierzchnię  bitumiczną o szerokości 5,0 m
  • żwirowe pobocza
  • żwirowe zjazdy na pola i posesje
  • przebudowę sieci telekomunikacyjnej.
Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 104 529 B Jurzec – Dobrzyjałowo- Cydzyn  na odcinku Nowy Cydzyn – Budy Mikołajka (od skrzyżowania dróg gminnych do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1915 B) zostało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wyniosło 1 305 109,55 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 403 164,68 złotych.

Realizacja tej inwestycji była wyczekiwana przez mieszkańców i przyczyniła się do zwiększenia się bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.