Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Kolejna droga oficjalnie otwarta

Kolejna droga oficjalnie otwarta

Kolejna droga oficjalnie otwarta

Oficjalnie otwarto drogę gminną nr 104 529 B Jurzec – Dobrzyjałowo- Cydzyn na odcinku Nowy Cydzyn – Budy Mikołajka (od skrzyżowania dróg gminnych do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1915 B).

Roboty były przeprowadzone na odcinku o długości 2 424,89 m i swoim zakresem obejmowały:

  • nawierzchnię  bitumiczną o szerokości 5,0 m
  • żwirowe pobocza
  • żwirowe zjazdy na pola i posesje
  • przebudowę sieci telekomunikacyjnej.
Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 104 529 B Jurzec – Dobrzyjałowo- Cydzyn  na odcinku Nowy Cydzyn – Budy Mikołajka (od skrzyżowania dróg gminnych do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1915 B) zostało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wyniosło 1 305 109,55 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 403 164,68 złotych.


Realizacja tej inwestycji była wyczekiwana przez mieszkańców i przyczyniła się do zwiększenia się bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi.

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »