Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” zaprasza wszystkich mieszkańców, przedstawicieli sektora społecznego, gospodarczego i publicznego do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy, ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna.

Spotkanie poświęcone  będzie w szczególności analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, analizie potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru, celom strategii, w tym celom końcowym dotyczących rezultatów, oraz planowanych działań. Zebrane dane posłużą do przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Miejsce i czas spotkania:

• Adres: Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy, ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna
  • Termin i godzina: 08.09.2022 r. w godzinach 08:00 – 12:00

Harmonogram spotkania:

1. Otwarcie konsultacji, przywitanie przybyłych mieszkańców, lista obecności.
  2. Przedstawienie działalności i struktury Stowarzyszenia „Sąsiedzi”.
  3. Omówienie obszaru planowanego do objęcia LSR, w tym omówienie spójności tego obszaru.
  4. Przedstawienie planu włączenia społeczności lokalnej w tworzenie nowej LSR.
  5. Diagnoza potrzeb i problemów obszaru i mieszkańców gmin wchodzących w skład LGD, w tym ukierunkowanie na zagadnienia dotyczące: innowacyjności, cyfryzacji, środowiska i klimatu, zmian demograficznych ze szczególnym uwzglednieniem starzenia sie społeczeństwa oraz wyludniania sie obszaru planowanego do objecia LSR, partnerstwa w realizacji LSR polegającego na wspólnej realizacji przedsięwzięć i projektów.
  6. Analiza mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, a także celów LSR.
  7. Dyskusja nad celami LSR i działaniami.
  8. Omówienie rezultatów działań na zakończenie realizacji LSR.
  9. Wypełnienia przez uczestników konsultacji ankiet.
  10. Wywiady indywidualne i grupowe z chętnymi uczestnikami konsultacji odnośnie tworzenia LSR.
  11. Przedstawienie wniosków z konsultacji, podsumowanie i zakończenie spotkania.