Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Ważny komunikat dotyczący Dodatku Węglowego w związku ze zmianą ustawy

Ważny komunikat dotyczący Dodatku Węglowego w związku ze zmianą ustawy

Ważny komunikat dotyczący Dodatku Węglowego w związku ze zmianą ustawy

PRZYZNAWANY JEST JEDEN DODATEK WĘGLOWY NA JEDEN ADRES ZAMIESZKANIA.

KOREKTY DEKLARACJI CEEB ZŁOŻONE PO 11 SIERPNIA 2022 R. SKUTKUJĄ ODMOWĄ WYPŁATY DODATKU WĘGLOWEGO POWYŻSZE MA ZASTOSOWANIE DO WSZYSTKICH ZŁOŻONYCH WNIOSKÓW, CZYLI OD 17 SIERPNIA B.R. 

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł przysługuje w przypadku spełnienia następujących warunków: 

– głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego wnioskodawcy musi być kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy wykorzystujące paliwa stałe takie jak: węgiel kamienny, brykiet lub pellet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, w tym koks, ekogroszek i ekomiał z węgla kamiennego. 

– główne źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności do dnia 11 sierpnia 2022 r., za wyjątkiem głównych źródeł ogrzewania wpisanych lub zgłoszonych po raz pierwszy do CEEB Termin składania wniosków: do 30 listopada 2022 r.

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »