Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

INFORMACJA – UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

INFORMACJA – UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

INFORMACJA – UWAGA! WYSOCE ZJADLIWA GRYPA PTAKÓW

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Piątnica wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży wydał w dniu 19 maja 2023 r. rozporządzeniem w sprawie wyznaczenia strefy objętej zakażeniem w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich na terenie powiatu łomżyńskiego (Dz. Urz. Woj. Podlaskiego z 2023 r. poz. 2854).

Strefa objęta zakażeniem HPAI obejmuje w powiecie łomżyńskim obszar miasta Łomża w jego granicach administracyjnych oraz w gminie Piątnica sołectwa Piątnica Poduchowna i Piątnica Włościańska. Nakazy i zakazy o których mowa w rozporządzeniu obowiązują wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo w strefie objętej zakażeniem  co najmniej 30 dni licząc od dnia pobrania próbek do badań laboratoryjnych od dzikich ptaków, u których stwierdzono obecność wirusa. Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina wszystkim hodowcom, właścicielom drobiu oraz osobom pracującym o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i odpowiednich środków higieny i bioasekuracji, które pozwolą zminimalizować ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do niezarażonych gospodarstw. Im szybciej uda się ograniczyć rozprzestrzenianie się grypy ptaków, tym mniejsze będą straty gospodarcze.

 

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »