Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Prawie 1 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Prawie 1 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Prawie 1 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Gmina Piątnica otrzyma 999 600,00 zł dofinansowania na wsparcie dotacyjne dla Kościoła Parafialnego pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzyjałowie oraz Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy Poduchownej.

W ramach dofinansowania planowana jest:

– realizacja prac  konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego w Parafii w Dobrzyjałowie,

– remont zabytkowego kościoła w Piątnicy w zakresie: wzmocnienia więźby dachowej, wzmocnienie strukturalne cegieł, które uległy korozji w sklepieniu, udrożnienia wentylacji grawitacyjnej.

Dofinansowanie z Programu może wynieść maksymalnie 98 proc. wartości inwestycji, a minimalny wkład własny – 2 proc. Dotacje dla ww. parafii zostaną udzielone na podstawie Uchwały Nr 356/LII/2023 Rady Gminy Piątnica z dnia 23 czerwca 2023 r. w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków Gminy Piątnica.

Ostatnie wpisy

Zaproszenie do składania deklaracji do projektu pn. „Granty na magazyny energii i ciepła dla mieszkańców gminy Piątnica”

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dotychczas realizowanymi przez Gminę Piątnica programami wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych informujemy o planach uruchomienia kolejnego programu, który umożliwi mieszkańcom pozyskanie dofinansowania na montaż magazynów energii elektrycznej oraz magazynów energii cieplnej, z zastrzeżeniem

Czytaj więcej »

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych wraca już od września i potrwa do końca października w całej Polsce. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Otwieramy się jeszcze szerzej i zapraszamy do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim

Czytaj więcej »

Ruszają zapisy na „Bieg Pamięci Września”

Pobiegnij i uczcij pamięć o bohaterach! Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski zaprasza do udziału w „Biegu Pamięci Września” o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który odbędzie się już 30 września b.r. na terenie Fortu III w Piątnicy Poduchownej. Bieg

Czytaj więcej »