Gala rozdania stypendium Wójta Gminy Piątnica za rok szkolny 2022/2023

12 października 2023 r. w Gminnej Gali Sportowej w Piątnicy odbyła się już IV Gala rozdania stypendium Wójta Gminy Piątnica. Uroczystość upływała duchu sentencji: „POZWÓLMY MŁODZIEŻY ROZKWITAĆ”.

27 września 2019 r. Rada Gminy Piątnica Uchwałą nr 59/X/2019 przyjęła Regulamin przyznawania Stypendium Wójta Gminy Piątnica, na podstawie którego przyznawane są  stypendia uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piątnica, w IV kategoriach:

1. za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki;
  2. za szczególne osiągnięcia w nauce;
  3. za wybitne osiągnięcia sportowe oraz
  4. za wybitne osiągnięcia artystyczne.

W tegorocznej edycji wpłynęło aż 37 wniosków, z czego 33 spełniły warunki formalne i zostały rozpatrzone pozytywnie. Wójt Gminy Piątnica – Pan Artur Wierzbowski uroczyście wręczył stypendium uczniom oraz listy gratulacyjne rodzicom.

Stypendium zostało przyznane w III kategoriach:

1. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki uzyskał 1 uczeń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy;

Za szczególne osiągnięcia w nauce stypendium otrzymało:

• 1 uczeń z Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobrzyjałowie.
  • 5 uczniów z Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
  • 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku.
  • 1 uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy.
  • 1 uczeń ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.
  • 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rakowie Boginiach.
  • 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy
  • Za wybitne osiągnięcia sportowe stypendium otrzymało:
  • 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.
  • 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy.

Życzymy dalszych sukcesów oraz Mamy nadzieje, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku na gali rozdania stypendium Wójta Gminy Piątnica.

Oprawę artystyczną tego wyjątkowego wieczoru przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku pod opieką Pani Dyrektor Beaty Sejnowskiej – Runo oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kisielnicy z Panią Urszulą Kalinowską.