Umowa o dofinansowanie na wyposażenie Ekopracowni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy podpisana!

W dniu 09.10.2023 roku w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku Wójt Gminy Piątnica – Artur Wierzbowski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie szkolnej ekopracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. mjr Wł. Raginisa w Piątnicy”.
Projekt realizowany jest w ramach programu priorytetowego „Część 1) Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na lata 2022-2025” z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu „Ekopracowania – zielone serce szkoły”.
Przewidywany koszt realizacji przedsięwzięcia: 55 000,00 zł, z czego 90% stanowi dofinansowanie.

W ramach projektu zostanie doposażona pracownia edukacyjna w pomoce naukowe i dydaktyczne jak również w okresie realizacji zadania zostaną m.in. przeprowadzone:
  1. Warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej w klasach I- VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy
  2. Zajęcia terenowe w formie warsztatów przyrodniczo-ekologicznych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Drozdowie
  3. Akcja edukacyjna pn. „MiniKopernikus”