Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Warsztaty ekologiczne w formie Miasteczka Ekologicznego

Warsztaty ekologiczne w formie Miasteczka Ekologicznego

Warsztaty ekologiczne w formie Miasteczka Ekologicznego

W dniu 19 października 2023 r. zorganizowane zostały warsztaty ekologiczne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Piątnica.

Warsztaty w  formie niezwykłego ekologicznego miasteczka przeprowadzone zostały przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko-Białej.  Charakter przedsięwzięcia ma korzystny wpływ na podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Celem warsztatów była edukacja ekologiczna młodzieży, która dotyczyła zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii, gospodarką odpadami i  ochroną powietrza.

Młodzież brała udział w grze planszowej oraz eko memory. Podczas gier uczniowie uczestniczyli w rozmowach o zanieczyszczeniu powietrza i walce ze smogiem. Poruszono  też temat zrównoważonego transportu. Prowadzący warsztaty tłumaczyli jak oszczędzać wodę w swoim domu, a także co można zrobić z deszczówką.

Praktyczną formą edukacji ekologicznej było „kino bez prądu”, zasilane przez system rowerów i prądnic. Prezentowano filmik o tematyce niskiej emisji i  pokazywano działanie odnawialnych źródeł energii poprzez system modułów fotowoltaicznych.

Zadanie realizowane było w ramach projektu:

„Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”,  w ramach Programu „Rozwój Lokalny”, finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 pn.: „Edukacja ekologiczna: edukacja gospodarki odpadami”

Ostatnie wpisy