Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

„Nie ma śmieci, są surowce” – wyniki konkursu ekologicznego

„Nie ma śmieci, są surowce” – wyniki konkursu ekologicznego

„Nie ma śmieci, są surowce” – wyniki konkursu ekologicznego

Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Piątnica brały udział w konkursie „Nie ma śmieci, są surowce. Zbiórka makulatury i baterii”, który zorganizowany był przez Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w Łomży.

Celem konkursu było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku segregacji. Konkurs polegał na selektywnej zbiórce zużytych baterii i makulatury oraz był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Łomża i Gminy Piątnica. Konkurs rozstrzygnięty został dla każdej gminy oddzielnie.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Laureatami konkursu w Gminie Piątnica są szkoły, które zebrały największą ilość odpadów w przeliczeniu na liczbę uczniów uczęszczających do danej szkoły:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Olszynach – 28,57 kg/ ucznia

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kisielnicy – 27,75 kg/ucznia

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie – 16,30 kg/ucznia

Nagrody zostały przyznane również uczniom, którzy w Gminie Piątnica zebrali największą ilość odpadów:

I miejsce – Oliwia Frąckiewicz, kl. IIIa, Szkoła Podstawowa w Kisielnicy – która zebrała łącznie 600 kg baterii i makulatury,

II miejsce – Agata Sierzputowska, kl. VIIc, Szkoła Podstawowa w Piątnicy – która zebrała łącznie 178 kg baterii i makulatury,

III miejsce – Szymon Makowski, kl. I, Szkoła Podstawowa w Olszynach – który zebrał łącznie 123,5 kg baterii i makulatury.

Ostatnie wpisy

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że w nocy z 28 na 29 lutego 2024 r. odbędzie się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych, w tym osób bezdomnych przebywających na terenie gminy Piątnica. Ośrodek wyznaczył gminnego koordynatora badania, który będzie

Czytaj więcej »