Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Cyberbezpieczna Gmina Piątnica

Cyberbezpieczna Gmina Piątnica

Cyberbezpieczna Gmina Piątnica

Dnia 13 grudnia 2023 roku Gmina Piątnica złożyła wniosek „Cyberbezpieczna Gmina Piątnica” w ramach Programu: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) Priorytet II: II Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

Celem realizacji grantu jest wsparcie Urzędu Gminy Piątnica oraz jej jednostek podległych i nadzorowanych w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez zwiększenie cyfryzacji Gminy wraz z jednostkami podległymi w kontekście

zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa. Grantobiorca w ramach dotacji planuje dokonać:
a) z obszaru organizacyjnego: aktualizacji dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, opracować audyty SZBI
b) z obszaru kompetencyjnego: realizacja podstawowego szkolenia budującego świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony dla pracowników Gminy, szkolenia specjalistyczne dla informatyków
c) z obszaru technicznego: zakup, wdrożenie, konfiguracja oraz utrzymanie urządzeń i oprogramowania z zakresu cyberbezpieczeństwa, zakup, utrzymanie systemów informatycznych zapewniających detekcję i reakcję na zagrożenia cyberbezpieczeństwa dla UG Piątnica i jednostek podległych.

Kwota wnioskowana: 843 594,79 zł.

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »