Informacja w sprawie protestu rolników w dniu 9 lutego 2024 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

W dniu 04 lutego 2024 roku do Urzędu Gminy w Piątnicy wpłynęło od NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zawiadomienie o organizacji w dniach 09, 16, 23 luty oraz 01 marca 2024 roku blokady drogi nr 61 i 63 w miejscowości Marianowo. Z informacji uzyskanej od organizatorów strajku blokada drogi w w/w dniach będzie trwała od godziny 10.00 do godziny 15.00 i będzie miała charakter ciągły, bez możliwości udrażniania drogi co jakiś czas.

W związku z tym, iż blokada dróg będzie odbywała się również w innych miejscowościach naszego województwa może doprowadzić to do paraliżu komunikacyjnego na wszystkich kategoriach dróg na terenie Gminy Piątnica.

Jako Wójt Gminy jestem w stałym kontakcie z Komendą Miejską Policji w Łomży i analizujemy możliwości rozładowania korka poprzez przekierowanie ruchu pojazdów osobowych drogami alternatywnymi. Jednocześnie nie wyrażamy zgody na przejazd samochodów ciężarowych o masie powyżej 11 ton.

Mam świadomość, że zaistniała sytuacja będzie bardzo utrudniała nam wszystkim funkcjonowanie, dlatego też, proszę Państwa o cierpliwość i zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Z poważaniem

Artur Wierzbowski