Po raz drugi uczniowie naszych szkół pojadą na wycieczki współfinansowane w ramach programu „Poznajemy Podlaskie”

Trzy szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piątnica otrzymały, w ramach programu „Poznajemy Podlaskie”, wsparcie finansowe w kwocie 18 662,40 zł na organizację wycieczek szkolnych. Kwota jest w 100% sfinansowana z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Placówki, które otrzymały wsparcie:

ü  Szkoła Podstawowa w Kisielnicy 7.500,00 zł
ü  Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Olszynach 7.500,00 zł
ü  Szkoła Podstawowa w Rakowie-Boginiach 3.662,40  zł

“Poznajemy Podlaskie” to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. Do PROT wpłynęło 276 wniosków, w tym z powiatu łomżyńskiego 21. Na tę chwilę dofinansowanie przekazane zostanie 165 szkołom (3 szkoły z naszej gminy) . Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna podjęła starania, aby wesprzeć wszystkie 276 szkół, które zgłosiły się do przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie”.