APEL do mieszkańców gminy Piątnica

Drodzy Mieszkańcy!

Proszę o racjonalne korzystanie z wody, poprzez m.in. ograniczenie podlewania trawników i ogródków przydomowych, zwłaszcza w miejscowościach zasilanych ze stacji uzdatniania wody Jeziorko (Jeziorko, Marianowo, Budy Czarnockie, Elżbiecin, Wyrzyki, Zabawka, Rządkowo i Poniat). Praca urządzeń wydobywających wodę z posiadanych ujęć odbywa się w obecnie na maksymalnej wydajności.

Zbyt duże rozbiory wody spowodowane podlewaniem terenów zielonych w godzinach popołudniowych i wieczornych powodują, że część mieszkańców ma ograniczony dostęp do bieżącej wody.

Prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do apelu do czasu rozwiązania problemu.

Gmina Piątnica wspólnie z MPWiK Spółka z o.o. w Łomży podjęła wszelkie działania zmierzające do zapewnienia ciągłości dostaw wody naszym mieszkańcom.

WÓJT – Krzysztof Ryszard Kozicki