Finał Wojewódzkiego XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W dniu 21.05.2024r odbył się w Białymstoku Finał Wojewódzkiego XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gr .I rocznik 2012 i młodsi.

Naszą gminę reprezentowało czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach w składzie:

Amelia Rogalska

Milena Kołakowska

Jan Kozłowski

Patryk Sulkowski

W turnieju uczestniczyło 12 czteroosobowych zespołów ( 48 uczniów).

Areną zmagań były obiekty przy Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku miedzy innymi:

– miasteczko ruchu drogowego,

– boisko z torem przeszkód

W szkole odbyły się kolejne konkurencję:

– pierwsza pomoc przedmedyczna

– test wiedzy z przepisów ruchu drogowego

– test skrzyżowań

Po czterech godzinach rywalizacji przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

W klasyfikacji drużynowej uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszynach okazali się najlepsi –zajmując I miejsce

W klasyfikacji indywidualnej całego turnieju:

I miejsce – Jan Kozłowski (po dogrywce z koleżanką z drużyny)

II miejsce – Milena Kołakowska

III miejsce – Patryk Sulkowski

IV miejsce – Amelia Rogalska.

Uczniowie trenowali pod czujnym okiem trenerów: nauczycielki wychowania fizycznego p. Magdaleny Lewandowskiej oraz emerytowanego nauczyciela p. Stanisława Rółkowskiego.

Cały zarząd Polskiego Związku Motorowerowego w Białymstoku wyraził ogromne podziękowanie dla Pana Stanisława Rółkowskiego za wieloletnią pracę trenerską młodzieży i dzieci w turniejach BRD

Jesteśmy dumni z wyników uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olszynach

W dniach 17-18 czerwca drużyna z Olszyn będzie reprezentować szkołę, gminę Piątnica, powiat łomżyński i województwo podlaskie na Finale Krajowym w Tarnawie Dolnej w woj. małopolskim.

Trzymamy kciuki!

W czwartek 23.05.2024 na XLV Turnieju dobrze poradziła sobie również starsza drużyna, 3-osobowa, która zajęła III miejsce w finale wojewódzkim, a byli to:

Filip Kotowski (kl. 8.),

Rafał Kołakowski (kl. 7)