Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Informacja o zagrożeniu wścieklizną.

Informacja o zagrożeniu wścieklizną.

Informacja o zagrożeniu wścieklizną.

            W Polsce szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają wszystkie psy bez wyjątków. Na właścicieli narzuca ten obowiązek art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2023 r. poz. 1075 z późn. zm.). W związku ze stałym zagrożeniem wścieklizną u zwierząt domowych i dzikich oraz ostatnich przypadkach pogryzień dzieci przez niezaszczepione zwierzęta przeciwko wściekliźnie Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o zasadach szczepień profilaktycznych u zwierząt domowych, postępowaniu ze znalezieniem zwłok zwierząt oraz zgłaszania zwierząt podejrzanych o zakażenie wirusem wścieklizny.

          Zgłoszenia z terenu Gminy Piątnica należy kierować pod nr tel.: (86) 216 34 54, adres email: sekretariat@piw.lomza.pl lub osobiście w siedzibie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży, ul. Nowogrodzka 160.

Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami o wściekliźnie zwierząt oraz szczepieniach, które są udostępnione na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod linkami:

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/wscieklizna
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/szczepienie-na-wscieklizne

 

 

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »