• To wydarzenie minęło.

„Z klasyką przez Polskę” Mateusz Krzyżowski – koncert fortepianowy

28 czerwca @ 6:30 pm - 8:00 pm

„Z klasyką przez Polskę” to projekt Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca realizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Jego celem jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami pragniemy przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów”.

W ramach projektu Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy gościć będzie Mateusza Krzyżowskiego – pierwszego w historii Polaka, który zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2022). Tyski Ambasador Kultury jest on również zdobywcą nagrody za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego W. A. Mozarta i licznych nagród pozaregulaminowych w postaci recitali i koncertów z orkiestrą w najbardziej prestiżowych salach na świecie. Na swoim koncie ma również nagrodę w XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, nagrodę specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego, nagrodę Chopinowską oraz za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą. Jest także laureatem II nagrody I Międzynarodowego konkursu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i zwycięzcą Konkursu o Stypendium Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Reprezentant Polski w półfinale XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

28 czerwca 2024 r. godz. 18:30.
sala Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy,
ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna

Zaproszenia (wejściówki) na koncert, do odbioru w siedzibie Ośrodka.

Tel. 86 216 44 34, kom. 699 835 193

Repertuar:

W. A. Mozart (1756-1791)
Fantasia d-moll KV 397
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Melodia op. 16 nr 2
Nokturn op. 16 nr 4