Gala rozdania stypendium Wójta Gminy Piątnica za rok szkolny 2023/2024

27 września 2019 r. Rada Gminy Piątnica Uchwałą nr 59/X/2019 przyjęła Regulamin przyznawania Stypendium Wójta Gminy Piątnica, na podstawie którego przyznawane są stypendia uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piątnica, w IV kategoriach:

1. za szczególne osiągniecia w dziedzinie nauki;
  2. za szczególne osiągniecia w nauce;
  3. za wybitne osiągnięcia sportowe oraz
  4. za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Stypendia mają postać nagród finansowych, jest to kwota łączna w wysokości 1.000,00 zł, wypłacana przez okres 10 miesięcy po 100,00 zł.

„Dziecko jest jak nieoszlifowany diament – cud do odkrycia” to właśnie pod taką sentencją upłynęła uroczystość V Gali rozdania Stypendium Wójta Gminy Piątnica, która odbyła się 11 października 2024 r. w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy. W tym uroczystym wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Podlaski Pan Paweł Krutul oraz Radni Gminy Piątnica.

W tegorocznej edycji wpłynęło aż 53 wnioski, z czego 52 spełniły warunki formalne i zostały rozpatrzone pozytywnie. Wójt Gminy Piątnica – Pan Krzysztof Ryszard Kozicki uroczyście wręczył stypendium uczniom oraz listy gratulacyjne rodzicom.

Stypendium zostało przyznane w III kategoriach:

I. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki uzyskał 1 uczeń z Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach;

II. Za szczególne osiągnięcia w nauce stypendium otrzymało:

• 1 uczeń z Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobrzyjałowie.
  • 2 uczniów z Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
  • 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Jeziorku.
  • 1 uczeń Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach
  • 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rakowie Boginiach.
  • 17 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy
  • Za wybitne osiągnięcia sportowe stypendium otrzymało:
  • 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.
  • 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Wł. Raginisa w Piątnicy.

Jeden wniosek nie spełniał kryterium wieku – stypendia przyznawane są uczniom klas IV-VIII, natomiast Wójt Gminy Piątnica podjął decyzję o przyznaniu wyróżnienia specjalnego dla uczennicy klasy II, która pomimo młodego wieku pokazała ogromny chart ducha, waleczność
i zaangażowanie. Uczennica należała do drużyny, która zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt.

Jesteśmy dumni, że jako samorząd Gminy Piątnica tworzymy warunki do tego by nasze „diamenty świeciły pełnym blaskiem”. Cieszymy się, iż nasi nauczyciele potrafią bardzo wcześnie odkryć talent naszej młodzieży, by jak najlepiej go rozwijać. Życzymy dalszych sukcesów oraz Mamy nadzieje, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku na Gali rozdania Stypendium Wójta Gminy Piątnica.

Oprawę artystyczną tego wyjątkowego wieczoru przygotowali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy pod opieką Pani Magdaleny Gorzęby.