Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Smakoff Piątnica Festiwal Smaków Regionalnych

Samkoff 2021 1P1200923

/ / SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych / /

Aktualności

Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy zaprasza do wzięcia udziału w Programie „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Szczegółowe informacje o Programie znajdują się na dołączonej ulotce.   Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy

Czytaj dalej

Lubisz gotować? Zgłoś się do konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica

Zapraszamy wszystkich miłośników gotowania z terenu ziemi łomżyńskiej do udziału w konkursie kulinarnym Smakoff Piątnica.

Konkurs grupowy zostanie przeprowadzony konkurs na regionalne danie główne i przystawkę oraz przygotowanie deseru mlecznego „z Piątnicy, no bo skąd”. Wszystkie potrawy będą przygotowane przez uczestników na miejscu. 

 

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz niesformalizowane grupy.

 

Gośćmi specjalnymi i jury – tak jak w poprzedniej edycji będą Jan Kuroń – niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” oraz jego żona Aneta Kuroń – ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich. Do grona świetnych kucharzy w tym roku dołączy Dariusz Sienicki – członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni oraz ambasador marki Chobot Meat. 

Nagrodami w konkursie będą bony o wartości 1500, 1000 o 500 zł dla pierwszych trzech miejsc. Dodatkowo każdy zespół otrzyma nagrody pocieszenia przekazane przez naszych partnerów. 

 

Konkurs na najlepsze Stoisko Smaków Regionalnych

Drugim, równoległym konkursem, który odbędzie się podczas Festiwalu Smaków SmakOFF Piątnica będzie konkurs na najlepsze Stoisko Smaków Regionalnych.

 Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy konkursowej polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Przez potrawy regionalne rozumie się potrawy związane z danym obszarem geograficznym, które wywodzą się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów. Prezentacja potraw odbędzie się na stosiku uczestnika.

Uczestnikami Konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, zwane dalej „KGW”

Nagrodami w konkursie będą bony o wartości 1000, 700 i 500 zł dla pierwszych trzech miejsc. 

 

Zapraszamy wystawców wystawienia stoisk handlowych!!!

Teren zostanie udostępniony bezpłatnie.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dla uczestników konkursu oraz wystawców:

Urząd Gminy Piątnica

Edyta Cwalina

tel. 86 216 24 76, adres mail e.cwalina@gminapiatnica.pl