• To wydarzenie minęło.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Piątnicy

5 marca, 2023 @ 10:00 am - 2:00 pm

Zapraszamy do udziału w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbędzie się 5 marca 2023 roku na terenie historycznego Fortu III w Piątnicy.

CELE I ZAŁOŻENIA IMPREZY:

• Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 –1963 w obrębie przedwojennych granic RP. – tzw. Żołnierzom Wyklętym
  • Poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą
  • Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania

TERMIN, MIEJSCE:

5 marca 2023, godz. 12.00

Piątnica Poduchowna, Fort III (ul. Stawiskowska 57)

DYSTANS:

• Bieg OPEN KOBIETY, OPEN MĘZCZYŹNI, MUNDUROWI – dystans 1963 m
  • Bieg RODZINNY – dystans 500 m

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY:

• 10:00-11:45 Zapisy i wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
  • 12:00 Start biegu ,,Biegu Rodzinnego’’
  • 12:30 Start biegu (Open Kobiety , Open Mężczyźni oraz strażacy i mundurowi)
  • 13:30 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów

WARUNKI UCZESTNICTWA :

• Bieg ma charakter otwarty. Zawody będą prowadzone w duchu fair play.
  • Prawo do samodzielnego startu mają osoby, które najpóźniej do dnia 5.03.2022 roku ukończyły 16 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego.
  • Osoby poniżej 16 roku mogą zgłosić się i uczestniczyć w biegu wyłącznie wspólnie ze swoim opiekunem prawnym lub nauczycielem prowadzącym zajęcia wychowania fizycznego, danej szkoły podstawowej do której uczęszcza uczestnik, pod opieką którego pozostają na całej trasie biegu.
  • Wszyscy zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są poddać się weryfikacji w biurze zawodów w dniu startu w godz. od 10:00 do 11:45. Podczas weryfikacji zawodnicy pełnoletni muszą posiadać dowód tożsamości, a niepełnoletni legitymację szkolną. Warunkiem dopuszczenia do biegu będzie oświadczenia o zdolności do udziału w biegu podpisanego własnoręcznie (druk do pobrania w biurze zawodów oraz na stronie www.gminapiatnica.pl) w przypadku osób pełnoletnich lub podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych z podaniem ich numerów PESEL (w przypadku osób w wieku 16-17 lat).
  • Każdy uczestnik biegu musi bezwzględnie podporządkować się poleceniom organizatorów i służb porządkowych.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestnika nie przestrzegającego regulaminu biegu.
  • Każdy zawodnik bierze udział w zawodach w swoim stroju sportowym. Zawodnicy pokonujący dystans w sposób niedozwolony zostaną zdyskwalifikowani przez organizatora.
  • Wszyscy uczestnicy biorą udział w biegu na własną odpowiedzialność i nie mogą wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatorów w razie zaistnienia zdarzeń losowych podczas trwania zawodów.
  • Zabrania się startowania zawodnikom pod wpływem niedozwolonych środków oraz alkoholu.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników zawodów zgubione, uszkodzone lub zniszczone.
  • Każdy zawodnik przed przystąpieniem do zawodów ma obowiązek zapoznać się
    z regulaminem biegu, oraz jest zobowiązany do jego przestrzegania.
  • Pobranie numeru startowego przez zawodnika jest równoznaczne z akceptacją regulaminu biegu.

ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ PRZEZ STRONĘ: https://elektronicznezapisy.pl/event/7980.html

Pełen opis wydarzenia oraz regulamin znajdują się na stronie:

Ruszają zapisy na XI edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Piątnicy!

Data:
5 marca, 2023