• This event has passed.

FORToMANIA 2

24 lipca, 2022 @ 1:00 pm - 8:00 pm

Serdecznie zapraszamy na unikalne wydarzenie kulturalno – historyczne pt. „FORToMANIA 2”, upamiętniające 102. rocznicę zwycięskiej bitwy o forty w Piątnicy w wojnie polsko – bolszewickiej, które odbędzie się na terenie Fortu III w Piątnicy oraz terenach rekreacyjnych przy Strzelnicy Forty Piątnica 24 lipca 2022r.
W ramach wydarzenia o godz. 13:00 na terenie Fortu III rozpocznie się inscenizacja Bitwy z 1920 roku w wykonaniu Grupy Historyczno – Edukacyjnej „Szare Szeregi. Z kolei o godz. 14.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Pikniku Fortecznego, który będzie obfitował w liczne atrakcje takie jak: koncerty, pokazy pojazdów historycznych oraz musztry wojskowej w wykonaniu grupy rekonstruktorów, warsztaty historyczne, wystawy sprzętu wojskowego WOT, wiele działań animacyjnych oraz strefa zabaw dla dzieci, popcorn i wata cukrowa, kuchnia regionalna oraz wojskowa, a także różnorodne kiermasze.
Podczas pikniku swoją premierę będzie miała pierwsza w naszym regionie mobilna gra terenowa pn. „Gra o cud nad Narwią – Forty 1920”, która swoją tematyką obejmuje zagadnienia historyczne związane z Twierdzą Łomża oraz walkami polsko – bolszewickimi z 1920 roku.

Program Pikniku Fortecznego:

• 13:00 – inscenizacja bitwy z 1920 r o forty w Piątnicy – Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” teren FORTU III / Piątnica ul. Forteczna
  • 14:00 – otwarcie Pikniku Fortecznego – teren rekreacyjny przy Strzelnicy Forty
  • 14:15 – koncert zespołu CHEMLON ze Słowacji / w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur 2022
  • 15:15 – start terenowej, mobilnej „Gry o cud nad Narwią – Forty 1920” / turniej z nagrodami
  • 15:40 i 16:40 – występ Projektu Artystycznego MEANDRY + folkowe animacje
  • 16:20 – występ Zespołu Seniorów PIĄTNICZANIE
  • 17:00 – koncert zespołu TUTORIAL – finalistów „Niebieskiego Mikrofonu” Muzycznej Nagrody Polskiego Radia – Białystok 2021
  • 18:00 – koncert kapeli ZARAŻENI FOLKIEM z potańcówką na ludowo
  • 19:00 – rozdanie nagród zwycięzcom „Gry o cud nad Narwią – Forty 1920”. Zakończenie Pikniku.

Date:
24 lipca, 2022