• This event has passed.

Światowy Dzień Seniora – zdrowie, bezpieczeństwo i rozrywka!

14 listopada, 2023 @ 3:00 pm - 9:00 pm

Z okazji Światowego Dnia Seniora, zapraszamy gorąco seniorów z naszej gminy wraz z osobami towarzyszącymi na wydarzenie kulturalno-społeczne, które odbędzie się 14 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy.

Na początek, o godz. 16:00, poruszymy bardzo ważne i istotne nie tylko dla seniorów tematy dotyczące cyberprzestępczości oraz przemocy wobec osób starszych. Seniorzy oraz ich rodziny często stają się ofiarami oszustów, którzy wykorzystują technologię w celu wyłudzenia pieniędzy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć jak można chronić się przed takimi zagrożeniami oraz jakie kroki należy niezwłocznie podejmować.
Prelekcję przeprowadzą doświadczeni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Posterunku Policji w Piątnicy.

Kolejnym tematem zorganizowanego wydarzenia będzie zdrowie.
O godz. 16:30, dietetyk medyczny Pani Marta Rożniata zaproponuje „Dietę drugiej młodości – czyli na co zwrócić uwagę w diecie osób starszych„. Oprócz cennych porad dietetycznych, uczestnicy wydarzenia (60+) będą mieli okazję poddać się badaniu* analizy składu ciała pod kątem określenia zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie (godz. 17:00-18:00)

Zostając w temacie zdrowia.
Naszym gościem będzie również dr n. o zdrowiu Pani Ewa Polkowska, ze Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych na Rzecz Rozwoju, Promocji i Doskonalenia Zawodowego, która wskaże najczęstsze popełniane błędy w trakcie samodzielnego pomiaru ciśnienia. Prelekcja rozpocznie się około godz.17:00.

Od godz. 18:00 do 18:30 zaplanowaliśmy czas na luźne rozmowy integracyjne przy słodkim poczęstunku.

Finałem kulturalno-społecznego wydarzenia, będzie koncert Michała Sawickiego – śpiewającego akordeonisty z Łomży, który zaprosi wszystkich zebranych na muzyczną podróż po świecie polskiej muzyki rozrywkowej i biesiadnej … a może i nie tylko?!
Koncert rozpocznie się około godz. 18:30.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

*Badania analizy składu ciała oraz pomiaru ciśnienia są bezpłatne. Ilość wykonanych badań jest ograniczona.

Date:
14 listopada, 2023