Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

?Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość?.

?Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość?.

?Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość?.

Dziś pamięć o przeszłości nakazała nam spotkać się w tym miejscu, aby przypomnieć bardzo ważną dla Narodu Polskiego datę – 1 września 1939 roku. Tego dnia hitlerowskie Niemcy dokonały napadu na Polskę. Obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wydarzenia odległe w czasie, a jednak ciągle żywe. Żywe w pamięci uczestników tamtych dni, których już coraz mniej wśród nas.

II wojna światowa to najstraszniejszy kataklizm i zło XX wieku, rozpętana przez hitlerowskie Niemcy.

Tamte dni była to tragedia nie tylko Naszego Narodu ale wielu innych nacji.

 

Drodzy Państwo!

 

Dziś żyjemy w wolnym kraju ale musimy pamiętać, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Wolność to nie jest jedynie przywilej, ale i obowiązek.

Bo wolności trzeba się uczyć. I nauczyć tak, aby jej nie stracić. To dług wobec tych, którzy walczyli w Polsce oraz na wszystkich frontach świata.

 

Obyśmy zawsze pamiętali o tych, którzy oddali życie za nasz spokojny dzień.

 

 Jan Paweł II mówił „ Naród, który zapomina o swojej historii jest skazany na zagładę”

 

Cześć Pamięci Bohaterów! Chwała żyjącym!

Ostatnie wpisy

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica informuje, że w dniu 22.06.2022 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zgodnie z wyborem Komisji Konkursowej przyznano

Czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje z Gminą Piątnica

Wydarzenie „Bezpieczne wakacje z gmina Piątnica” było podsumowaniem roku szkolnego oraz wprowadzeniem do wakacji. Podczas imprezy dedykowanej dla dzieci i młodzieży piątnickich szkół nie mogło zabraknąć atrakcji. Dodatkowo scena podczas wydarzenia zamieniła się  w miejsce, w którym występowały

Czytaj więcej »