Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Wystawa koni zimnokriwstych na Fortach w Piątnicy

Wystawa koni zimnokriwstych na Fortach w Piątnicy

Wystawa koni zimnokriwstych na Fortach w Piątnicy

Piękne klacze ze swoimi źrebiętami prezentowały się na terenie Stadniny Koni Forteca w Piątnicy. Cykliczna impreza jak zawsze cieszyła się zainteresowaniem, a wystawa połączona z konkursem była też okazją, aby bliżej przyjrzeć się zwierzętom.

Najlepsi hodowcy z regionu mogli zaprezentować dzisiaj swoje zwierzęta przed szerszym gronem osób, porównując również swój dorobek z dorobkiem innych. – Jest to cykliczna wystawa, która cieszy się, jak widzimy, powodzeniem. Jest dużo publiczności, także i my z tego tytułu się cieszymy – mówi Henryk Strzelecki, współorganizator imprezy.

W programie znalazło się miejsce na prezentację i ocenę źrebiąt pod matkami oraz dorodnych ogierów kryjących. Dla wielu osób była to jedna z nielicznych okazji, aby obejrzeć piękne i dorodne konie z bliska, a ci odważniejsi mogli skorzystać też z oferowanych krótkich przejażdżek.

 

Pierwsze miejsce zajął źrebak o  imieniu Rilla, której właścicielem jest Pan Andrzej Olender z Turośli.

Ostatnie wpisy

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica informuje, że w dniu 22.06.2022 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zgodnie z wyborem Komisji Konkursowej przyznano

Czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje z Gminą Piątnica

Wydarzenie „Bezpieczne wakacje z gmina Piątnica” było podsumowaniem roku szkolnego oraz wprowadzeniem do wakacji. Podczas imprezy dedykowanej dla dzieci i młodzieży piątnickich szkół nie mogło zabraknąć atrakcji. Dodatkowo scena podczas wydarzenia zamieniła się  w miejsce, w którym występowały

Czytaj więcej »