Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Smakoff Piątnica

Smakoff Piątnica

Smakoff Piątnica

Za nami pierwsza edycja Smakoff Piątnica – Festiwalu Smaków Regionalnych. Była to pierwsza tego typu impreza, która łączyła ze sobą promocję lokalnej kuchni i atrakcje dla całej rodziny.
 

Konkurs kulinarny obył się w trzech kategoriach: babki ziemniaczanej, kartaczy oraz deseru mlecznego. Wszystkie potrawy zostały przygotowywane na miejscu, na stosikach, zorganizowanych na potrzeby konkursu.  Uczestnicy do dyspozycji mieli produkty OSM Piątnica i P.H.U. Piątnica oraz przyprawy firmy Prymat.

W składzie jury znaleźli się – niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” Jan Kuroń oraz jego żona Aneta Kuroń – ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich, Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski oraz Poseł Bernadetą Krynicką. Jury oceniało potrawy pod kątem smaku, oryginalności przepisu i estetyki podania.

WYNIKI:

Babka ziemniaczana

 1. Barbara Kurządkowska
 2. Magdalena Mrozek
 3. Izabela Żochowska

Kartacze

 1. Danuta Archacka
 2. Maria Mrozek
 3. Małgorzata Dołęga

Deser Mleczny

 1. Irena Och
 2. Anna Łazarowicz

Wszystko (grupowa)

 1. Koło Gospodyń Wiejskich Górki Sypniewo
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy

Jednak nie tylko potrawy były atrakcją minionej soboty w Piątnicy. Na uczestników czekały bezpłatne atrakcje: dmuchańce, animatorzy, strefę chilloutu z wygodnymi leżakami oraz przeróżne stoiska wystawców, którzy przyjechali z całego województwa, aby promować swoje lokalne produkty.

 

Po wspólnym gotowaniu i rozstrzygnięciu konkursu kolejnym elementem wydarzenia były występy lokalnych artystów, wśród których znaleźli się: Tom Forester & Mateusz Kurkowski, Aleskandra Śledziewska & Dawid Litwiński, Formacja Wiszu oraz Instaboy.

 

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy wsparli organizacje wydarzenia:

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica
 • Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES SA
 • HEXA BANK Spółdzielczy
 • P.H.U. „Hale Namiotowe” Marcin Grzymała
 • LGD Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi”
 • Fundacja Sztuk i Dialogu
 • Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki
 • Firma Prymat
 • Stefan Krajewski (nagroda w konkursie na najlepsze stoisko)
 • Marcin Piotr Seksciński – z-ca dyr. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Łomży
 • Poseł na Sejm RP Mieczysław Kazimierz Baszko
 • Tęcza s.c. Sklep wielobranżowy. Dziedzic-Pieciak I., Grabowska H.
 • Firma ProiInstal Andrzej Jankowski

Dziękujemy Druhom OSP Gminy Piątnica za pomoc w organizacji i dbanie o bezpieczeństwo podczas wydarzenia.

Imprezę dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Sfinansowano w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 w związku z realizacją projektu „Promowanie i propagowanie aktywności społecznej”.

 

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »