Regionalne smaki po raz drugi podczas Smakoff Piątnica

W ostatni weekend września odbyła się druga edycja konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica, Festiwal Smaków Regionalnych. Było pysznie i tradycyjnie.

Konkurs kulinarny odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Uczestnicy tegorocznej edycji mieli za zadanie przygotowanie deseru „z Piątnicy, no bo skąd” z wykorzystaniem produktów OSM Piątnica oraz Regionalnego Dania Głównego.

Do konkurencji stanęło 4 drużyny grupowe:

• Koło Gospodyń Wiejskich w Górkach Sypniewo
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Poniacie
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzyjałowie
  • ZSZP w Piątnicy

oraz jedna osoba w kategorii indywidulanej, która wzięła udział w obu konkursach na deser i danie główne Pani Irena Och.

Tradycją już jest, że jury konkursu są Aneta i Jan Kuroniowie wraz z Wójtem Gminy Arturem Wierzbowskim. W tej edycji do grona oceniających dołączył Poseł na Sejm RP Pan Stefan Krajewski.

Jury jednogłośnie stwierdziło, że każda z drużyn wyróżnia się, a ich dania są wyjątkowe, pełne tradycji, zaangażowania i serca. W związku z powyższym wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody o tej samej wartości. Pani Irena Och również zajęła pierwsze miejsca w kategoriach indywidualnych.

Dziękujemy partnerom za wsparcie, bez których realizacja wydarzenia nie byłaby możliwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Hexabank Bank Spółdzielczy, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PIĄTNICA Sp.z o.o., Unispaw Adam Mroczkowski, Firma Sonarol, Restauracja W Kamienicy, Fundacja Sztuk i Dialogu, Koło Gospodyń Wiejskich Górki Sypniewo, Futuro Art. Ateusz Syski, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Piątnica, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży oraz Wojska Obrony Terytorialnej w Łomży, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz zapraszamy do kolejnych edycji.