Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Wystartowały zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym! Dołącz do biegu w Piątnicy!

Wystartowały zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym! Dołącz do biegu w Piątnicy!

Wystartowały zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym! Dołącz do biegu w Piątnicy!

Już 6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym.  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu. Dołącz do wydarzenia i pobiegnij razem z nami!

Spotkajmy się na historycznym Forcie III w Piątnicy.

Żeby uczestniczyć w biegu, wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny dostępny na stornie https://elektronicznezapisy.pl/event/6740/strona.html

Udział dla uczestników jest BEZPŁATNY!

 

Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych. Dodatkowo, we współpracy z lokalnymi partnerami  przygotowaliśmy atrakcje,  o których będziemy informować na bieżąco.

 

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie! Opracowaliśmy kilka tras dostosowanych do możliwości uczestników. Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. (Bieg OPEN KOBIETY, MĘŻCZYŹNI i MUNDUROWI?))

Druga trasa została stworzona z myślą o najmłodszych biegaczach i liczy 500 m (Bieg RODZINNY)

 

W jubileuszowej edycji biegu udział wezmą również szkoły. Już 1 marca 2022 rok uczniowie będą mogli rozpocząć swoje sportowe zmagania.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji, konieczniej zajrzyj na stronę internetową biegu https://tropemwilczym.org/

 

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 lokalizacjach.

 

Kontakt do organizatorów biegu lokalnego:

Urząd Gminy Piątnica

Promocja gminy, Inspektor Monika Orłowska, promocja@gminapiatnica.pl

 

 

Ostatnie wpisy

Strajk rolników

Szanowni Państwo Informujemy, że protest rolników w dniu 17.04.2024 na terenie naszej gminy został odwołany. Monika Orłowska

Czytaj więcej »