Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

W dniu 6 maja 2022 roku odbyły się obchody świąt majowych, w których z ramienia Gminy Piątnica wzięli udział: zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk oraz Sekretarz Pani Barbara Sobczyńska-Wanke a także przedstawiciele władz Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego oraz wojska i Ochotniczych Straży Pożarnych. Delegacje oddały hołd poległym w czasie II wojny światowej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk, w którym powiedział: „Jesteśmy zobowiązani zaszczepić patriotyzm w młodych sercach naszego narodu. Ponieważ oni są przyszłością i dumą. Nasi dziadowie walczyli po to, abyśmy dziś mogli być wolni. Nie możemy dopuścić, aby najwyższa ofiara jaką złożyli  poszła w zapomnienie.” Po przemówieniu przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.  

W ramach obchodów został również zorganizowany „Piknik Militarny” podczas którego odbyły się: XIII Strzelecki Turniej Samorządowców (dla przedstawicieli samorządów z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego) oraz IV Strzelecki Prezydentów, Starostów, Burmistrzów i Wójtów ziemi łomżyńskiej, które rozpoczęły się o godzinie 10:00 na strzelnicy sportowej w Piątnicy.

 

Organizatorami wydarzeń było środowisko wojskowe garnizonu Łomża, reprezentowane przez:

– 18 Pułk Logistyczny Łomża

– Wojskową Komendę Uzupełnień

– Stowarzyszenie KLUB FORT

– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »