Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

W dniu 6 maja 2022 roku odbyły się obchody świąt majowych, w których z ramienia Gminy Piątnica wzięli udział: zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk oraz Sekretarz Pani Barbara Sobczyńska-Wanke a także przedstawiciele władz Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego oraz wojska i Ochotniczych Straży Pożarnych. Delegacje oddały hołd poległym w czasie II wojny światowej.Okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk, w którym powiedział:„Jesteśmy zobowiązani zaszczepić patriotyzm w młodych sercach naszego narodu. Ponieważ oni są przyszłością i dumą. Nasi dziadowie walczyli po to, abyśmy dziś mogli być wolni.Nie możemy dopuścić, aby najwyższa ofiara jaką złożyli  poszła w zapomnienie.”Po przemówieniu przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci. 

W ramach obchodów został również zorganizowany „Piknik Militarny” podczas którego odbyły się: XIII Strzelecki Turniej Samorządowców (dla przedstawicieli samorządów z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego) oraz IV Strzelecki Prezydentów, Starostów, Burmistrzów i Wójtów ziemi łomżyńskiej, które rozpoczęły się o godzinie 10:00 na strzelnicy sportowej w Piątnicy.

 

Organizatorami wydarzeń było środowisko wojskowe garnizonu Łomża, reprezentowane przez:

– 18 Pułk Logistyczny Łomża

– Wojskową Komendę Uzupełnień

– Stowarzyszenie KLUB FORT

– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Ostatnie wpisy

IV edycja losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku po raz czwarty zaprasza dzieci rolników do udziału w konkursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2008-2016, których co najmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest

Czytaj więcej »