Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

W dniu 6 maja 2022 roku odbyły się obchody świąt majowych, w których z ramienia Gminy Piątnica wzięli udział: zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk oraz Sekretarz Pani Barbara Sobczyńska-Wanke a także przedstawiciele władz Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego oraz wojska i Ochotniczych Straży Pożarnych. Delegacje oddały hołd poległym w czasie II wojny światowej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk, w którym powiedział: „Jesteśmy zobowiązani zaszczepić patriotyzm w młodych sercach naszego narodu. Ponieważ oni są przyszłością i dumą. Nasi dziadowie walczyli po to, abyśmy dziś mogli być wolni. Nie możemy dopuścić, aby najwyższa ofiara jaką złożyli  poszła w zapomnienie.” Po przemówieniu przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.  

W ramach obchodów został również zorganizowany „Piknik Militarny” podczas którego odbyły się: XIII Strzelecki Turniej Samorządowców (dla przedstawicieli samorządów z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego) oraz IV Strzelecki Prezydentów, Starostów, Burmistrzów i Wójtów ziemi łomżyńskiej, które rozpoczęły się o godzinie 10:00 na strzelnicy sportowej w Piątnicy.

 

Organizatorami wydarzeń było środowisko wojskowe garnizonu Łomża, reprezentowane przez:

– 18 Pułk Logistyczny Łomża

– Wojskową Komendę Uzupełnień

– Stowarzyszenie KLUB FORT

– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Ostatnie wpisy

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica informuje, że w dniu 22.06.2022 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zgodnie z wyborem Komisji Konkursowej przyznano

Czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje z Gminą Piątnica

Wydarzenie „Bezpieczne wakacje z gmina Piątnica” było podsumowaniem roku szkolnego oraz wprowadzeniem do wakacji. Podczas imprezy dedykowanej dla dzieci i młodzieży piątnickich szkół nie mogło zabraknąć atrakcji. Dodatkowo scena podczas wydarzenia zamieniła się  w miejsce, w którym występowały

Czytaj więcej »