Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

Obchody świąt majowych 2022

W dniu 6 maja 2022 roku odbyły się obchody świąt majowych, w których z ramienia Gminy Piątnica wzięli udział: zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk oraz Sekretarz Pani Barbara Sobczyńska-Wanke a także przedstawiciele władz Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego oraz wojska i Ochotniczych Straży Pożarnych. Delegacje oddały hołd poległym w czasie II wojny światowej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił zastępca Wójta Pan Bogdan Bieńczyk, w którym powiedział: „Jesteśmy zobowiązani zaszczepić patriotyzm w młodych sercach naszego narodu. Ponieważ oni są przyszłością i dumą. Nasi dziadowie walczyli po to, abyśmy dziś mogli być wolni. Nie możemy dopuścić, aby najwyższa ofiara jaką złożyli  poszła w zapomnienie.” Po przemówieniu przed pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pamięci.  

W ramach obchodów został również zorganizowany „Piknik Militarny” podczas którego odbyły się: XIII Strzelecki Turniej Samorządowców (dla przedstawicieli samorządów z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego) oraz IV Strzelecki Prezydentów, Starostów, Burmistrzów i Wójtów ziemi łomżyńskiej, które rozpoczęły się o godzinie 10:00 na strzelnicy sportowej w Piątnicy.

 

Organizatorami wydarzeń było środowisko wojskowe garnizonu Łomża, reprezentowane przez:

– 18 Pułk Logistyczny Łomża

– Wojskową Komendę Uzupełnień

– Stowarzyszenie KLUB FORT

– Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »