Ułatwienie w budowie domów do 70m kw.

Szanowni Państwo !

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. Program Dom Bez Formalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy. Dzięki programowi każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej – w uproszczonej procedurze- dom do 70 m kw. powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w terminie 21 dni po złożeniu w urzędzie gminy kompletnego wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami.

Więcej informacji można uzyskać na stronie oraz :