Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Gminny Dzień Strażaka

Gminny Dzień Strażaka

Gminny Dzień Strażaka

W dniu 22 maja 2022 r. w Olszynach odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Obchody rozpoczęto Mszą Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, którą celebrował Kapelan Gminny Strażaków ks. Kanonik Szczepan Dobecki. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przed Szkołą Podstawową im. Zesłańców Sybiru w Olszynach.

Z zaproszonych gości przybyli: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Lech Antoni Kołakowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski, przedstawiciel Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefana Krajewskiego, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pan Marek Olbryś, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Pan Piotr Modzelewski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP dh Zenon Białobrzeski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP dh Adam Mariusz Niebrzydowski, Starosta Łomżyński Pan Lech Marek Szabłowski, Komendant Miejski PSP w Łomży kapitan Jacek Bargielski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży bryg. Adam Kalinowski.

Dowódca uroczystości Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych dh Antoni Włodkowski złożył Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego dh Zenonowi Białobrzeskiemu meldunek rozpoczynający dalszą część obchodów. Po złożeniu meldunku i powitaniu strażackim głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, a zarazem Wójt Gminy Piątnica Pan Artur Wierzbowski witając zaproszonych gości. Następnie odbyło się poświęcenie samochodu pożarniczego Mercedes-Benz Saurus należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynach, którego dokonał proboszcz parafii Olszyny ks. Marek Natkowski oraz wręczenie odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Podlaskiego nr 112/XIX/2022 z dn. 15 marca 2022 r. nadano: Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa: 

 1. Dh Adam Kotowski
 2. Dh Piotr Sulkowski
 3. Dh Zenon Bargielski
 4. Dh Andrzej Wojewoda
 5. Dh Władysław Wojewoda

 Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Podlaskiego nr 112/XIX/2022 z dn. 15 marca 2022 r. nadano: Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa:

 1. Dh Adam Cwalina
 2. Dh Łukasz Cwalina
 3. Dh Zbigniew Bartosiewicz
 4. Dh Kazimierz Bargielski
 5. Dh Paweł Kopczewski
 6. Dh Dariusz Malinowski
 7. Dh Sławomir Odoliński
 8. Dh Artur Truszkowski
 9. Dh Marcin Sulkowski
 10. Dh Marcin Szymański
 11. Dh Piotr Szymański
 12. Dh Przemysław Witkowski

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Podlaskiego nr 112/XIX/2022 z dn. 15 marca 2022 r. nadano: Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa:

 1. Dh Karol Bronowicz
 2. Dh Mariusz Tomasz Karwowski
 3. Dh Łukasz Mocarski
 4. Dh Mirosław Pieńkowski

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Podlaskiego nr 113/XIX/2022 z dn. 15 marca 2022 r. został odznaczony:

Srebrną Odznaką „Podlaski Krzyż Floriański”:

 1. Dh Ryszard Kaus

Brązową Odznaką „Podlaski Krzyż Floriański”:

 1. Dh Zenon Bargielski,
 2. Dh Marek Januszewski

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP nr 1/2022 z dnia 20 maja 2022 r.  nadano odznakę „Strażak Wzorowy”:

 1. Dh Dominika Cwalina
 2. Dh Krzysztof Grala
 3. Dh Daniel Łukasiewicz
 4. Dh Damian Łukasiewicz
 5. Dh Tadeusz Tomasz Truszkowski
 6. Dh Grzegorz Mocarski
 7. Dh Karol Komorowski


Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku
OSP RP w Piątnicy nr 2/2022 z dnia 1 kwietnia 2022 r.  nadano odznakę „Za wysługę lat’’ dla:

 1. Dh Zenon Bargielski – 60 lat
 2. Dh Dariusz Malinowski – 35 lat
 3. Dh Sylwester Kryś – 25 lat
 4. Dh Przemysław Witkowski – 25 lat
 5. Dh Marian Nosarzewski – 20 lat
 6. Dh Marek Mieczkowski – 20 lat

Po wręczeniu odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach podziękowali strażakom za ich ciężką pracę i zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. List do strażaków ochotników skierował również Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński

Autorami zdjęć są Edyta Cwalina oraz Karol Babiel.

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »