Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Odpady rolnicze

Odpady rolnicze

Odpady rolnicze

Uwaga mieszkańcy!

 

Przypominamy, że do odpadów zmieszanych i segregowanych nie wrzucamy odpadów pochodzących z działalności rolniczej typu siatki, sznurki, folia rolnicza i pojemniki po środkach chemicznych (opryskach). 

Z informacji przekazanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Czartorii w maju z Gminy Piątnica zostało dowiezione 66 ton odpadów zanieczyszczonych odpadami rolniczymi, co skutkuje wyższymi opłatami za zagospodarowanie tych odpadów. Wiadra, opony itp. odpady odwozicie Państwo samodzielnie do PSZOKu, który znajduje się na ulicy Akademickiej 22, 18-400 Łomża.

Koszt zanieczyszczonych rolniczo odpadów wynosi 850 zł/tonę, natomiast bez odpadów tego typu wynosi 550zł/tonę.

Uczulamy mieszkańców i prosimy o rozwagę, gdyż takie postępowanie będzie skutkowało bardzo częstymi kontrolami wyrzucanych odpadów jak również może doprowadzić do podwyższenia kosztów za wywóz i zagospodarowanie odpadów wszystkich mieszkańców gminy Piątnica.

 

Poniżej daty z opisem tras oraz zdjęcia przesłane do Urzędu Gminy Piątnica przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Czartorii.

Data: 06 maja 2022 | Trasa: Dobrzyjałowo, Górki-Sypniewo, Górki-Szewkowo, Kisielnica, Budy-Mikołajka, Kobylin

Data: 09 maja 2022 | Trasa: Niewodowo, Kalinowo, Piątnica Poduchowna

Data: 11 maja 2022 | Trasa: Jeziorko, Kałęczyn, Kownaty, Rządkowo

Data: 12 maja 2022 | Trasa: Choszczewo, Elżbiecin, Guty, Kalinowo Kolonia, Motyka, Olszyny, Poniat, Taraskowo, Truszki, Wiktorzyn, Wyłudzin, Wyrzyki, Zabawka, Żelechy

Data: 16 maja 2022 | Trasa: Drozdowo, Nowe Krzewo, Krzewo, Kosaki, Rakowo-Czachy, Rakowo-Boginie

Data: 17 maja 2022 | Trasa: Czarnocin, Drożęcin-Lubiejewo, Stary Drożęcin, Nagórki, Pęza

Data: 18 maja 2022 | Trasa:  Dobrzyjałowo, Górki-Sypniewo, Górki-Szewkowo, Kisielnica, Budy-Mikołajka, Kobylin

Data: 23 maja 2022 | Trasa: Kalinowo, Niewodowo, Piątnica

Data: 25 maja 2022 | Trasa: Jeziorko, Kałęczyn, Kownaty, Rządkowo

Data: 26 maja 2022 | Trasa: Choszczewo, Elżbiecin, Guty, Kalinowo Kolonia, Motyka, Olszyny, Poniat, Taraskowo, Truszki, Wiktorzyn, Wyłudzin, Wyrzyki, Zabawka, Żelechy

Data: 30 maja 2022 | Trasa: Drozdowo, Nowe Krzewo, Krzewo, Kosaki, Rakowo-Czachy, Rakowo-Boginie

Ostatnie wpisy

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wójt Gminy Piątnica informuje, że w dniu 22.06.2022 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Zgodnie z wyborem Komisji Konkursowej przyznano

Czytaj więcej »

Bezpieczne wakacje z Gminą Piątnica

Wydarzenie „Bezpieczne wakacje z gmina Piątnica” było podsumowaniem roku szkolnego oraz wprowadzeniem do wakacji. Podczas imprezy dedykowanej dla dzieci i młodzieży piątnickich szkół nie mogło zabraknąć atrakcji. Dodatkowo scena podczas wydarzenia zamieniła się  w miejsce, w którym występowały

Czytaj więcej »