Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Odpady rolnicze

Odpady rolnicze

Odpady rolnicze

Uwaga mieszkańcy!

 

Przypominamy, że do odpadów zmieszanych i segregowanych nie wrzucamy odpadów pochodzących z działalności rolniczej typu siatki, sznurki, folia rolnicza i pojemniki po środkach chemicznych (opryskach). 

Z informacji przekazanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Czartorii w maju z Gminy Piątnica zostało dowiezione 66 ton odpadów zanieczyszczonych odpadami rolniczymi, co skutkuje wyższymi opłatami za zagospodarowanie tych odpadów. Wiadra, opony itp. odpady odwozicie Państwo samodzielnie do PSZOKu, który znajduje się na ulicy Akademickiej 22, 18-400 Łomża.

Koszt zanieczyszczonych rolniczo odpadów wynosi 850 zł/tonę, natomiast bez odpadów tego typu wynosi 550zł/tonę.

Uczulamy mieszkańców i prosimy o rozwagę, gdyż takie postępowanie będzie skutkowało bardzo częstymi kontrolami wyrzucanych odpadów jak również może doprowadzić do podwyższenia kosztów za wywóz i zagospodarowanie odpadów wszystkich mieszkańców gminy Piątnica.

 

Poniżej daty z opisem tras oraz zdjęcia przesłane do Urzędu Gminy Piątnica przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Czartorii.

Data: 06 maja 2022 | Trasa: Dobrzyjałowo, Górki-Sypniewo, Górki-Szewkowo, Kisielnica, Budy-Mikołajka, Kobylin

Data: 09 maja 2022 | Trasa: Niewodowo, Kalinowo, Piątnica Poduchowna

Data: 11 maja 2022 | Trasa: Jeziorko, Kałęczyn, Kownaty, Rządkowo

Data: 12 maja 2022 | Trasa: Choszczewo, Elżbiecin, Guty, Kalinowo Kolonia, Motyka, Olszyny, Poniat, Taraskowo, Truszki, Wiktorzyn, Wyłudzin, Wyrzyki, Zabawka, Żelechy

Data: 16 maja 2022 | Trasa: Drozdowo, Nowe Krzewo, Krzewo, Kosaki, Rakowo-Czachy, Rakowo-Boginie

Data: 17 maja 2022 | Trasa: Czarnocin, Drożęcin-Lubiejewo, Stary Drożęcin, Nagórki, Pęza

Data: 18 maja 2022 | Trasa:  Dobrzyjałowo, Górki-Sypniewo, Górki-Szewkowo, Kisielnica, Budy-Mikołajka, Kobylin

Data: 23 maja 2022 | Trasa: Kalinowo, Niewodowo, Piątnica

Data: 25 maja 2022 | Trasa: Jeziorko, Kałęczyn, Kownaty, Rządkowo

Data: 26 maja 2022 | Trasa: Choszczewo, Elżbiecin, Guty, Kalinowo Kolonia, Motyka, Olszyny, Poniat, Taraskowo, Truszki, Wiktorzyn, Wyłudzin, Wyrzyki, Zabawka, Żelechy

Data: 30 maja 2022 | Trasa: Drozdowo, Nowe Krzewo, Krzewo, Kosaki, Rakowo-Czachy, Rakowo-Boginie

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »