Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 109674 B Zabawka – do drogi krajowej nr 64.

Wartość całkowita robót wyniosła 1 987 622,44 złInwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych a wartość dofinansowania wyniosła 633 672,40 zł.

Wykonane prace swoim zakresem obejmowały: nawierzchnię bitumiczną o długości 901,5 m i szerokości 5,0 m z żwirowym poboczem, bitumiczne zjazdy na posesje, zatokę autobusową i budowę kanału technologicznego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piątnica odpowiedzieli mieszkańcy wsi Zabawka z Panią sołtys – Zofią Sadowską, radni gminy Piątnica, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski i Pan Stefan Krajewski oraz Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Przebudowana droga znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Zabawki oraz pozostałych użytkowników.

Ostatnie wpisy

Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus

Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy informuje, że od dnia 25.05.2023r przyjmuje skierowania w związku  z przystąpieniem do podprogramu Pomoc żywnościowa – FEAD 2021 plus. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30

Czytaj więcej »

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w dniu 29.05.2023 r. w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej dla miejscowości: Kownaty – bud. nr 67, 68, 79, 80, 80a, 81, 82, 83 (w godzinach

Czytaj więcej »