Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 109674 B Zabawka – do drogi krajowej nr 64.

Wartość całkowita robót wyniosła 1 987 622,44 złInwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych a wartość dofinansowania wyniosła 633 672,40 zł.

Wykonane prace swoim zakresem obejmowały: nawierzchnię bitumiczną o długości 901,5 m i szerokości 5,0 m z żwirowym poboczem, bitumiczne zjazdy na posesje, zatokę autobusową i budowę kanału technologicznego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piątnica odpowiedzieli mieszkańcy wsi Zabawka z Panią sołtys – Zofią Sadowską, radni gminy Piątnica, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski i Pan Stefan Krajewski oraz Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Przebudowana droga znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Zabawki oraz pozostałych użytkowników.

Ostatnie wpisy

Granty PPGR – informacja dla wnioskodawców.

W związku ze zrealizowaniem przez Wykonawcę dostawy laptopów w ramach projektu Cyfrowa Gmina „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR”, Gmina Piątnica informuje, że po otrzymaniu niezbędnych danych/ dokumentów od Wnioskodawców(którzy złożyli swoje deklaracje w ubiegłym

Czytaj więcej »