Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 109674 B Zabawka – do drogi krajowej nr 64.

Wartość całkowita robót wyniosła 1 987 622,44 złInwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych a wartość dofinansowania wyniosła 633 672,40 zł.

Wykonane prace swoim zakresem obejmowały: nawierzchnię bitumiczną o długości 901,5 m i szerokości 5,0 m z żwirowym poboczem, bitumiczne zjazdy na posesje, zatokę autobusową i budowę kanału technologicznego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piątnica odpowiedzieli mieszkańcy wsi Zabawka z Panią sołtys – Zofią Sadowską, radni gminy Piątnica, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski i Pan Stefan Krajewski oraz Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Przebudowana droga znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Zabawki oraz pozostałych użytkowników.

Ostatnie wpisy

Przerwy w dostawie prądu

PGE Dystrybucja S.A. informuje, iż w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych w dniu14 grudnia w godzinach 08:00 – 15:00 nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej na terenie miejscowości:  Żelechy Truszki Taraskowo: bud. od nr 1 do 36 Niewodowo: bud. od nr 70

Czytaj więcej »

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego

Wnioski można składać od 1 grudnia 2022 r. do 1 lutego 2023 r. Dodatek elektryczny wypłacany będzie do 31 marca 2023 r. Dodatek przysługuje każdemu odbiorcy energii elektrycznej, którego głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Warunkiem otrzymania

Czytaj więcej »