Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 109674 B Zabawka – do drogi krajowej nr 64.

Wartość całkowita robót wyniosła 1 987 622,44 złInwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych a wartość dofinansowania wyniosła 633 672,40 zł.

Wykonane prace swoim zakresem obejmowały: nawierzchnię bitumiczną o długości 901,5 m i szerokości 5,0 m z żwirowym poboczem, bitumiczne zjazdy na posesje, zatokę autobusową i budowę kanału technologicznego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piątnica odpowiedzieli mieszkańcy wsi Zabawka z Panią sołtys – Zofią Sadowską, radni gminy Piątnica, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski i Pan Stefan Krajewski oraz Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Przebudowana droga znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Zabawki oraz pozostałych użytkowników.

Ostatnie wpisy

APEL do mieszkańców gminy Piątnica

Drodzy Mieszkańcy! Proszę o racjonalne korzystanie z wody, poprzez m.in. ograniczenie podlewania trawników i ogródków przydomowych, zwłaszcza w miejscowościach zasilanych ze stacji uzdatniania wody Jeziorko (Jeziorko, Marianowo, Budy Czarnockie, Elżbiecin, Wyrzyki, Zabawka, Rządkowo i Poniat). Praca urządzeń

Czytaj więcej »