Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

Oficjalne otwarcie drogi w miejscowości Zabawka

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie drogi gminnej nr 109674 B Zabawka – do drogi krajowej nr 64.

Wartość całkowita robót wyniosła 1 987 622,44 złInwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych a wartość dofinansowania wyniosła 633 672,40 zł.

Wykonane prace swoim zakresem obejmowały: nawierzchnię bitumiczną o długości 901,5 m i szerokości 5,0 m z żwirowym poboczem, bitumiczne zjazdy na posesje, zatokę autobusową i budowę kanału technologicznego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piątnica odpowiedzieli mieszkańcy wsi Zabawka z Panią sołtys – Zofią Sadowską, radni gminy Piątnica, Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Kazimierz Gwiazdowski i Pan Stefan Krajewski oraz Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski. Poświęcenia drogi dokonał ks. kan. Szczepan Dobecki – Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

Przebudowana droga znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców Zabawki oraz pozostałych użytkowników.

Ostatnie wpisy

Właścicielu jesteś odpowiedzialny za swojego psa!

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi wolno biegających psów i próśb o interwencję, Urząd Gminy Piątnica przypomina mieszkańcom, o obowiązkach właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe. Coraz częstym problemem w naszej gminie jest sprawa psów pozostawionych bez opieki. Zostają

Czytaj więcej »

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok.

Od 2 do 21 listopada 2023 r. będzie można wyrazić swoje opinie, uwagi oraz podać propozycje zmian do projektu Programu współpracy Gminy Piątnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia

Czytaj więcej »