Oficjalne otwarcie ulicy Północnej w Piątnicy Poduchownej

Ulica Północna w Piątnicy to kolejna oficjalnie otwarta inwestycja drogowa.

Droga została przebudowana i oddana do użytku już w zeszłym roku, jednak pandemia spowodowała, że wydarzenie musiało zostać przełożone.

W uroczystości uczestniczyli Posłowie na Sejm RP: Stefan Krajewski oraz Kazimierz Gwiazdowski, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Lech Szabłowski – starosta łomżyński oraz Radni Gminy Piątnica. Podczas uroczystości drogę poświęcił Proboszcz: Ks. Szczepan Dobecki.

W ramach inwestycji zrealizowano 301-metrowy odcinek drogi o szerokości 6 metrów i nawierzchni z kostki brukowej. Po obu stronach powstały chodniki o szerokości dwóch metrów. Ponadto zrealizowano budowę kanału deszczowego, przebudowano sieć energetyczną i telekomunikacyjną oraz oświetlenie drogowe.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 955 888,90 zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 395 243,88 zł.