Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych za nami!

SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych za nami!

SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych za nami!

Za nami 3. edycja SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych, który odbył się 6 sierpnia 2022 r. w Piątnicy. 

Festiwal Smaków Regionalnych to wyjątkowe wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszej Gminie a jego zadaniem jest promocja kultury i tradycji regionu poprzez smaki połączona z rodzinną atmosferą.

Konkurs kulinarny SmakOFF

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie regionalnej przystawki, regionalnego dania głównego oraz deseru mlecznego „z Piątnicy, no bo skąd” z wykorzystaniem produktów OSM Piątnica.  Wszystkie potrawy byłby przygotowywane od podstaw podczas trwania konkursu.

Podczas trwania konkursu uczestniczki bacznie obserwowało niezastąpione jury w składzie:

Jan Kuroń – niepodważalny autorytet kulinarny, autor książki “Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia”, Aneta Kuroń – ekspert w dziedzinie cukiernictwa i potraw wegetariańskich, Dariusz Sienicki – członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni oraz ambasador marki Chobot Meat a także szef kuchni w Garage Grill & Bar w Łomży, gdzie składa ukłon polskim tradycjom i smakom, we współpracy z najlepszymi dostawcami w regionie, Wójt Gminy Piątnica – Artur Wierzbowski oraz Martyna Lendzioszek –  właścicielka Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Piątnica Sp. z o.o.

Jury oceniało dania pod względem smaku, estetyki podania, nawiązania do tradycji oraz oryginalności przepisu. Po długich naradach przyznało następujące nagrody:

I miejsce  –  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica w składzie: Bożena Ustaszewska, Bożena Kijek, Aldona Wojewoda, Zofia Tomaszewska

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Górkach-Sypniewo w składzie: Agnieszka Modzelewska, Ilona Giełgut, Danuta Kleszczewska

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Poniacie w składzie: Anna Serafińska, Agnieszka Hermanowska, Krystyna Hermanowska

Ze względu na wysoki poziom prezentowany przez uczestniczki konkursu jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Pań:

 • Beata Bałazy, Mirosława Chrzanowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy Poduchownej,
 • Irena Gazowska, Elwira Rogińska z KGW Wąsosz,
 • Justyna Zieja, Marta Ptak, Joanna Zoń, Karolina Stankiewicz z KGW w Dobrzyjałowie.

Gwiazdą wydarzenia była piosenkarka Katarzyna Racis, czyli Racisova, prezentująca muzykę ludową w nowoczesnym wydaniu. Znana z takich hitów „Lipka”, „W moim ogródeczku” czy „Polej bracie, polej”, który powstał razem z zespołem Masters.

To nie jedyna atrakcja jaka czekała na przybyłych na wydarzenie. Wszyscy mogli spróbować dań przygotowanych przez uczestniczki konkursu oraz skorzystać ze strefy chillout z leżakami.

Na dzieci czekały bezpłatne dmuchańce, wata cukrowa oraz popcorn, które serwował Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy a także warkoczyki, wodne tatuaże, czy malowanie twarzy przygotowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Piątnica.

Swoje stoiska zaprezentowali m.in. 13. Batalion Lekkiej Piechoty w Łomży wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Łomży, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, OSP KSRG Jeziorko, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piątnicy  oraz sprzedawcy z obwarzankami, zabawkami i lizakami.

Serdeczne podziękowania dla naszych Sponsorów i Partnerów za wsparcie podczas tworzenia wydarzenia:

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy
 • Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
 • Unispaw Adam Mroczkowski
 • Firma Sonarol Najda Sp. j.
 • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PIĄTNICA Sp. z o.o. 
 • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Piątnicy P.T.H.U. Zalewski Andrzej 
 • Baza Maszynowa „DANEX” D. Krajewski, J. Siwik Spółka Jawna
 • Chobot Meat
 • Steki.pl
 • Futuro Art.
 • Tsunami Internet

Dziękujemy druhom z OSP KSRG w Jeziorku za pomoc w organizacji oraz dbanie o bezpieczeństwo podczas wydarzenia.

Tegoroczna edycja SmakOFF Piątnica – Festiwal Smaków Regionalnych została zorganizowana w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Ostatnie wpisy

APEL do mieszkańców gminy Piątnica

Drodzy Mieszkańcy! Proszę o racjonalne korzystanie z wody, poprzez m.in. ograniczenie podlewania trawników i ogródków przydomowych, zwłaszcza w miejscowościach zasilanych ze stacji uzdatniania wody Jeziorko (Jeziorko, Marianowo, Budy Czarnockie, Elżbiecin, Wyrzyki, Zabawka, Rządkowo i Poniat). Praca urządzeń

Czytaj więcej »