Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

W dniu wczorajszym w budynku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski odebrał symboliczny czek na kwotę 1 400 000,00 zł w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Tym samym nasza Gmina została pierwszym samorządem w województwie podlaskim, który otrzymał dotację z Programu „Ciepłe Mieszkanie” dedykowanego dla osób mieszkających w zabudowie wielorodzinnej.  Program „Ciepłe Mieszkanie” jest uzupełnieniem programu „Czyste Powietrze”, w którym gmina aktywnie uczestniczy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za okazane wsparcie, które pozwoli na realizację inwestycji służącej naszym mieszkańcom. Na terenie Gminy Piątnica otrzymane środki zostaną zainwestowane w budynki wielorodzinne w Marianowie.

Według założeń Programu „Ciepłe Mieszkanie” budżet na jego realizację to 1,4 mld zł, a na jeden lokal mieszkalny można otrzymać do 37,5 tyś. zł. 

Zdjęcia: Jakub Wróblewski/poranny.pl

Ostatnie wpisy

Jarmark wielkanocny

W sobotę 1 kwietnia 2023 roku na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Piątnica i Miasto Łomża w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Czytaj więcej »

Ogłoszenie Koła Łowieckiego „Trop”

Zarząd Koła Łowieckiego „Trop” w Białymstoku, informuje, że osobą uprawnioną do przyjmowania zgłoszeń szkód łowieckich w sezonie w obwodzie 133 jest: Jan Żukowski Szkody łowieckie rolnik powinien zgłaszać listem poleconym lub osobiście na adres: Jan Żukowski,

Czytaj więcej »