Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gmina Piątnica

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

W dniu wczorajszym w budynku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski odebrał symboliczny czek na kwotę 1 400 000,00 zł w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Tym samym nasza Gmina została pierwszym samorządem w województwie podlaskim, który otrzymał dotację z Programu „Ciepłe Mieszkanie” dedykowanego dla osób mieszkających w zabudowie wielorodzinnej.  Program „Ciepłe Mieszkanie” jest uzupełnieniem programu „Czyste Powietrze”, w którym gmina aktywnie uczestniczy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za okazane wsparcie, które pozwoli na realizację inwestycji służącej naszym mieszkańcom. Na terenie Gminy Piątnica otrzymane środki zostaną zainwestowane w budynki wielorodzinne w Marianowie.

Według założeń Programu „Ciepłe Mieszkanie” budżet na jego realizację to 1,4 mld zł, a na jeden lokal mieszkalny można otrzymać do 37,5 tyś. zł. 

Zdjęcia: Jakub Wróblewski/poranny.pl

Ostatnie wpisy

Ćwiczenia OSM Piątnica związane z epizodem praktycznym.

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Piątnicy oraz OSM, w dniu 18.06.2024 r. (wtorek) w godzinach 10:00 – 12:00, na terenie Spółdzielni odbędą się ćwiczenia związane z epizodem praktycznym. Ćwiczenia

Czytaj więcej »

100-lecie powstania OSP Piątnica i Dzień Strażaka

19 maja br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy przy współpracy z Gminą Piątnica zorganizowali uroczystość 100-lecia istnienia jednostki połączoną z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. W obchodach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji

Czytaj więcej »