Gmina Piątnica pierwszym samorządem w woj. podlaskim z dotacją w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”

W dniu wczorajszym w budynku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski odebrał symboliczny czek na kwotę 1 400 000,00 zł w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Tym samym nasza Gmina została pierwszym samorządem w województwie podlaskim, który otrzymał dotację z Programu „Ciepłe Mieszkanie” dedykowanego dla osób mieszkających w zabudowie wielorodzinnej.  Program „Ciepłe Mieszkanie” jest uzupełnieniem programu „Czyste Powietrze”, w którym gmina aktywnie uczestniczy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku za okazane wsparcie, które pozwoli na realizację inwestycji służącej naszym mieszkańcom. Na terenie Gminy Piątnica otrzymane środki zostaną zainwestowane w budynki wielorodzinne w Marianowie.

Według założeń Programu „Ciepłe Mieszkanie” budżet na jego realizację to 1,4 mld zł, a na jeden lokal mieszkalny można otrzymać do 37,5 tyś. zł.

Zdjęcia: Jakub Wróblewski/poranny.pl